Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Eşini serbest bırak

Eşini serbest bırak

Kadınlar, yalnızca kocalarının hoşlandığı boş zaman aktivitelerine katılmaktan nefret ediyor. Hatta çiftler zevklerinin ortak olduğu faaliyetleri birlikte yapma eğilimi göstermiyor. En iyisi eşinizin ve sizin canınız ne istiyorsa onu yapmak!

Çiftlerin boş zamanlarını çeşitli faaliyetlerde bulunarak birlikte geçirmesi, mutlu evliliğin garantisi değil.

Texas Teknik Üniversitesi öğretim üyelerinden Dr. Duane W. Crawford başkanlığındaki bir ekip tarafından yapılan araştırmada, 73 çift üzerinde evlenmelerinden hemen sonraki dönem ve aradan 13 yıl geçtikten sonra inceleme yapıldı.

Çiftlere boş zamanlarını tek başlarına ve eşleriyle nasıl geçirdiklerinin yanı sıra evlendikleri yıl ve son yıllarda evlilikleri hakkında düşündükleri soruldu.

Marriage and Family dergisinde yayımlanan araştırmada, kadınların kendilerinin hoşlanmadığı, ancak kocalarının hoşlandığı boş zaman faaliyetlerine katıldıklarında, evliliklerinden daha az tatmin oldukları saptandı.

Araştırmada, çiftlerin zevk aldıkları faaliyetleri birlikte yapmalarının, erkeğin evlilikten duyduğu memnuniyetle bağlantılı olduğunu, ancak aynı şeyin için geçerli olmadığı belirlendi.

İlginç bir şekilde araştırmacılar, ayrıca çiftlerin zevklerinin ortak olduğu ve benzeri faaliyetlerden hoşlandıkları zaman da pek fazla bu faaliyetleri birlikte yapma eğiliminde olmadıklarını saptadılar.

Derginin editörü Profesör Alexis Walker, "Dr. Crawford ve arkadaşları, boş zamanlarını benzeri faliyetlerle değerlendirmekten hoşlanmanın, çiftlerin bu faaliyetleri birlikle yaparak zaman geçirmelerine yol açmadığını belirlediler. Ayrıca, çiftlerin boş zamanları birlikte geçirmelerinin her zaman evliliklerinden memnun olmalarına yol açmadığını gördüler" dedi.
Yayın tarihi: 08.05.2002
364
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.