Magazin

Eşek şakası kralı George Clooney

Eşek şakası kralı George Clooney

Yıllardır 'en yakışıklı, en seksi, en karizmatik erkek' seçilen George Clooney tüm bunların yanında, hayata esprili bir gözle bakmasıyla da tanınıyor.

Clooney'nin şakalarından nasibini alan ünlüler arasında, Brad Pitt'ten, Ashton Kutcher'e kadar pek çok isim var. Hollywood'daki arkadaşları ona 'Eşek Şakası Kralı' adını taktı. Çünkü birlikte çalıştığı herkese unutamayacağı bir şaka yaparak, kahkahalar tufanlarının kopmasına neden oldu. George Clooney'nin şakalarından nasibini almışlar listesinin başında ise en az kendisi kadar yakışıklı olan Brad Pitt geliyor.

Evine gidince anladı
Evinde 'Max' adlı 80 kiloluk bir domuz besleyen George Clooney, en son olarak gösterime giren 'Ocean's Twelve' filminde birlikte oynadığı Brad Pitt'i, Los Angeles trafiğinde rezil etti. Clooney, Brad Pitt'in kullandığı otomobilin arkasına, 'Bu arabayı, bir küçük penisli kullanıyor' yazılı bir tabela astı. Yazıdan haberi olmayan Pitt, yol boyunca insanların neden kendisine bakarak güldüğünü ve el salladığını bir türlü anlayamadı. Evine gidip, arabasında inince de, hangi durumla karşı karşıya olduğunu anladı.

Clooney, 'The Perfect Storm' filmindeki rol arkadaşı William Fichtner'in arabasının altına ise küçük bir teneke motor yağı döktü. Fichtner arabasına gittiğinde yağ sızdırdığına inanarak otomobilin altında yarım saat harcadı ve akıntıyı çözmeye çalıştı.

Kendisi masaj yapmaya başladı
George Clooney, 'Ocean's Twelve' filminin prodüktörü Jerry Weintraub'a da, Brad Pitt ile birlikte şaka yaptı. Weintraub, bir terapiste masaj yaptırırken, George Clooney ve Pitt odaya girdi. Clooney, terapistten sessizce çıkmasını isteyerek Weintraub'a masaj yapmaya başladı. Jerry Weintraub, 'Sırtımdaki eller, tuhaf noktalara uzanmaya başladı' diyerek, tedirginliğini belli etti. Arkasına dönüp baktığında Clooney'yi ve fotoğraf çeken Pitt'i gördü. Yapımcı böylelikle, çırıl çıplak objektiflere yakalanmış oldu. Clooney ve Pitt ise çoktan kahkaha krizine girmişlerdi bile.

'E.R' dizisinden Kellie Martin ise birgün Clooney'den, fotoğraflarını tab ettirmesini rica etti. Bu ricayı kırmayan Clooney, sete döndüğünde fotoğrafları herkese göstermeye başladı. Settekiler bir ellerinde fotoğraflara bir de Kellie Martin'e bakıp, kahkalar atıyorlardı. Kellie Martin ise ne olduğunu ancak fotoğraflara bakınca anladı. Clooney, bir dizi çıplak erkek fotoğrafını da destenin içine koymuştu. Ve bunları Martin'in çektiğini anlatıyordu.

Demi'nin sevgilisi de nasibini aldı
George Clooney, Demi Moore'un genç sevgilisi Ashton Kutcher'in lokantasına da bir grup aktör arkadaşını 'belediye sağlık müfettişi' gibi yolladı. Aktör müfettişler, 'Dolce' adlı restoranda bazı değişiklikler yapılmazsa işletmeyi kapatacaklarını belirttiler. Ne yapacağını şaşıran Ashton Kutcher, bunun Clooney'nin şakası olduğunu öğrenince de küplere bindi. İki arkadaş daha sonra anlaşmanın bir yolunu buldular. Bu arada her fırsatta kesinlikle evlenmeyeceğini ve çocuk sahibi olmayacağını söyleyen Clooney, bu konuda Nicole Kidman ve Michelle Pfeiffer ile 10 bin dolarına iddiaya girdi.

Evlilik bahsi
George Clooney, 50 yaşına kadar evlenmeyeceğine dair Nicole Kidman ve Michelle Pfeiffer ile bahse girdi. Ancak Clooney'nin kız arkadaşı Lisa Snowdon'ın parmağında "nişan yüzüğü" görüldü. Sanatçıya "20 bin dolar" kaybettirmeye hazırlanan nişan yüzüğünün gerçek mi yoksa bahsi artırma ya da yeni bahisçiler katma girişimi mi olduğu anlaşılamadı.
Yayın tarihi: 22.12.2004
608
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.