Magazin

Eşcinsel penguenleri 'topluma kazandırma' çabası

Eşcinsel penguenleri 'topluma kazandırma' çabası

Bremen Brehaven hayvanat bahçesi yetkilileri, eşcinsel penguenleri heteroseksüelliğe özendirmek için İsveç'ten dört dişi penguen getirtti.

Almanya'nın Bremen kentindeki Brehaven hayvanat bahçesi yetkililerini bugünlerde bir telaştır aldı. Zira, doğum yapmayan bazı penguenlere yapılan DNA testi sonucu altı penguenin eşcinsel ilişki yaşadığı anlaşıldı. Yetkililer düşündü, taşındı; sonunda çözümü eşcinsel penguenleri heteroseksüelliğe özendirmek için İsveç'ten dört dişi penguen getirtmekte buldu.

Ya başarılı olamazlarsa?
Birkaç ay içinde bebek penguen görmeyi arzuladıklarını vurgulayan Hayvanat Bahçesi Müdürü Heike Kück, umudunu hâlâ koruyor. Ancak her ihtimali düşünen yetkililerin 'B Planı' da mevcut. Eşcinsel penguenlerin İsveçli arkadaşlarına ilgi göstermemesi halinde, dişi penguenlerin yalnız kalmaması için iki erkek penguenin daha getirilmesi planlanıyor.

İş dişilere kaldı
Eşcinsel çiftlerin birbirinden ayrılmasını sağlama çabalarının her zaman sonuç vermediğini belirten uzmanlar, İsveçli dişi penguenlerin başarılı olamama ihtimalinin bulunduğunu kaydediyor.
Yayın tarihi: 09.02.2005
380
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.