Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Eşcinsel kovboylara yaş sınırı

Eşcinsel kovboylara yaş sınırı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, iki eşcinsel kovboyun öyküsünü anlatan "Brokeback Dağı-Brokeback Mountain" adlı filme 18 yaş sınırlaması getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema ve Telif Hakları Genel Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, bu yıla damgasını vuran ve en iyi film dalındaki Oscar ödülünü son anda "Crash" adlı yapıma kaptıran film, Türkiye'de 18 yaşının altındaki seyirci tarafından izlenemeyecek.

24 Mart'ta vizyona girecek
Film Denetleme Alt Kurulu, Türkiye'de 24 Mart'ta gösterime girecek yapıma 18 yaş sınırı getirilmesine karar verdi.

Altın Küre ve BAFTA Ödülleri'nde "En İyi Film" seçilen ve 8 dalda Oscar'a aday olarak "En İyi Yönetmen", "En İyi Uyarlama Senaryo" ve "En İyi Müzik" dallarında altın heykelciği kucaklayan filmin yönetmeni Ang Lee.

ABD'de 17 yaş sınırı var
Başrolünü Hollywood'un gözde genç kuşak oyuncularından Heath Ledger ve Jake Gyllenhaal'ın üstlendiği film, ABD'de 81 milyon dolar gişe hasılatı elde etmiş, bu ülkede de 17 yaş altındakilerin filme reşit olan biri eşliğinde girebilmesini tavsiye eden 'R' sınıflandırmasını almıştı.
390
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.