Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Erotik euro'lar piyasada dolaşıyor

Erotik euro'lar piyasada dolaşıyor

Almanya'da şaka amaçlı piyasaya sürülen erotik euro'ları kimse fark etmedi. Pornografik paralar, gerçek banknot gibi el değiştiriyor.

300, 600 ve bin euro olarak basılan banknotların üzerinde çıplak erkekler ve büyük memeli kadınlar bulunuyor. Ayrıca banknotlardaki Avrupa Birliği ambleminin yerinde 12 adet küçük kalpten oluşan kocaman bir kalp ve euro yazan bölümde ise eski Yunan aşk tanrısı Eros'un ismi yazıyor.

Elden ele dolaşıyor
Fakat bu büyük farklara ve piyasada büyük euro olarak sadece 100, 200 ve 500'lük banknotlar bulunmasına rağmen, polis erotik euro'ların piyasa da elden ele dolaştığını söyledi.

Köln'de gazete büfesi işeleten 33 yaşındaki Bernd Friedhelm de kurbanlardan biri. Friedhelm, 600 euro'luk banknot veren bir müşterisine iki karton sigara ve para sütü olarak da 534 euro vermiş.

Dikkatsiz Friedhelm, "bu banknotu daha önce hiç görmediğimi söylediğimde, yeni çıktığını söyledi" dedi.

Cezası var
Köln polisi sözcüsü ise, "Parayı gördüğünüzde sahte olduğunu kesin olarak anlayabilirsiniz. Zaten şu an piyasada 600 euro'luk banknot yok... Bu bir şaka olsa bile erotik euro'ları gerçek diye birilerine vermeye kalkışanlar hakkında mutlaka cezai işlem uygulanacak" açıklamasını yaptı.
(cnnturk.com)
505
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.