Magazin

EROL BÜYÜKBURÇ'UN 'AMAZON KADINLAR' HAYRANLIĞI

EROL BÜYÜKBURÇ'UN 'AMAZON KADINLAR' HAYRANLIĞI

NOSTALJİ rüzgarı programı çerçevesinde Samsun'a gelen Erol Büyükburç, Berkant, Yeşim ve Tülay Özer'in de aralarında olduğu Türk müziğinin ünlü isimleri,kentin tarihi yerlerini gezdi.

EROL BÜYÜKBURÇ'UN 'AMAZON KADINLAR' HAYRANLIĞI

NOSTALJİ rüzgarı programı çerçevesinde Samsun'a gelen Erol Büyükburç, Berkant, Yeşim ve Tülay Özer'in de aralarında olduğu Türk müziğinin ünlü isimleri,kentin tarihi yerlerini gezdi. Belediyenin yaptırdığı Amazon Köyü'nü de ziyaret edensanatçılar, balmumundan yapılan savaşçı heykellerini inceledi. Erol Büyükburç, "Amazon kadınlarına hayran kalmamak mümkün değil" dedi.
Bir yapım şirketinin düzenlediği "Samsun'da Nostaljı Rüzgarı"programıkapsamında konser vermek üzere kente Erol Büyükburç, Berkant, Yeşim, İskender Doğan, Tülay Özer, Bilgen Bengü ve Fundageldi. Saenatçılar, konser öncesi kentin tarihi yerlerini gezdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından Batıpark mevkisine yaptırılan Amazon Köyü'nü deziyaret eden sanatçılar,efsanevi kadın savaşçılar olarak bilinen amazonların balmumundan yapılan heykellerini inceleyip, fotoğraf çektirdi.
BU BİR EFSANE DEĞİL
25 adet balmumu heykel, günlük yaşamların anlatıldığı çadırlar, mağaralar, su kanallarının bulunduğu köyün muhteşem olduğunu ifade eden Erol Büyükburç, "Binlerce yıl önce bu bölgede yaşayan Amazon kadınlarına hayran kalmamak mümkün değil. Bu bir efsane değil. Gerçekten bu bölgede var olmuş anaerkil bir toplum. Burasının öylesine yapılmış bir gezi alanı olmadığı ortada. Böyle bir hizmeti sunan belediyeye teşekkür etmeliyiz" dedi.

Yayın tarihi: 02.06.2012
657
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.