Magazin

Erman Toroğlu'nun kuklasını yaktılar!

Erman Toroğlu'nun kuklasını yaktılar!

Erman Toroğlu'nun "Ben sera ürünleri yemem" sözleri Antalya'daki üreticilerden büyük tepki gördü.

Eski hakem ve spor yazarı Erman Toroğlu'nun 18 Ekim'de konuk olduğu televizyon programındaki "Ben sera ürünleri yemem" sözleri Antalya'nın Kumluca İlçesi'ne bağlı Beykonak Beldesi'ndeki çiftçileri ayağa kaldırdı. Çiftçiler, protesto gösterisi yaparak Toroğlu'nu kınadı.

"Reyting için yalancılık mı?"
Beykonak Cumhuriyet Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan yaklaşık bin çiftçi "Seralarımız futbol sahası, domates futbol topu, çiftçilerimiz futbolcu değil, ekmeğimizle oynama. Senin işin hakemlik mi, ziraatçılık mı, reyting için yalancılık mı?" diye sloganlar attı.

Çiftçilere, Beykonak Belediye Başkanı Recep Turan, Mavikent Belediye Başkanı Erdeniz Yavuz, DYP İlçe Başkanı Zekai İlter, oda başkanları, Finike Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Uygun da destek verdi.

Kuklasını yaktılar
Beykonak Belediye Başkanı Turan, "Birileri çıkıyor neyin ne olmadığını bilmeden konuşuyor. Bölgemizin ekonomisi seracılığa dayanmakta. Bunları kim söyletiyor bizler de bilmiyoruz" dedi.

Ziraat Odası Başkanı Uygun ise, "30 yıllık üreticiyle afetler yaşadık. 8-9 aylık dönemlerde yetiştirdiğimiz ürünler sofralara kolay gelmiyor. Toroğlu, çiftçinin düşmanıdır" diye konuştu. Çiftçiler daha sonra, miting alanına getirilen Toroğlu'nun maketini yaktı.

Bitki hormonu gay yapar mı?
Spor yorumcusu Erman Toroğlu'nun, bitki hormonlarının gayliğe neden olduğu yönündeki iddiaları üzerine Antalya Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Vahap Tuncer, "Bu görüş tartışılmayacak kadar saçma ve çirkin bir yakıştırmadır" dedi.
Yayın tarihi: 22.10.2004
348
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.