Magazin

Erkeklere kas yerine silikon!

Erkeklere kas yerine silikon!

Plastik cerrahi, kaslı bir göğse spor yapmadan sahip olmak isteyen erkekler için silikon yöntemini kullanıyor.

Konya'da düzenlenen '27'inci Türk Plastik Cerrahi Kongresi'ne katılan tıbbi cihazlar satan firmanın satış müdürü Ahmet Uğurluol, kadınlarda göğsü büyütmek ya da göğsün dik durması için kullanılan silikonların erkekler için de uygulanmaya başladığını söyledi.

Silikonların cerrahi operasyonla vücuda yerleştirildiğini belirten Uğurluol, "kadınlarda kullanılan göğüs silikonlarıyla erkeklerde kullanılan silikonlar aynı maddeden yapılıyor" dedi.

İki farklı çizim
Kadınların iki göğsü için de aynı çizime sahip silikon kullanılabildiğini belirten Uğurluol, erkeklere özgü silikonların ise bedensel farklılıklar nedeniyle sağ ve sol olmak üzere iki farklı çizime sahip olduğunu vurguladı. Uğurluol, "silikon, 'coasive gel' denilen bir madde içerdiği için piyasada satılan bazı silikonlar gibi patlamıyor ya da darbe aldığında, hatta cerrahi bir müdahalede kesildiğinde bile şekli bozulmuyor" dedi.

'Yaygınlaşıyor'
Silikonların vücuda kolayca adapte olduğunu da sözlerine ekleyen Uğurluol, "kişi ömür boyu bu silikonu kullanabiliyor" diye konuştu.Uğurluol, özellikle erkek mankenlerin büyük ilgi gösterdiği silikonların görünümüne dikkat eden erkekler arasında giderek yaygınlaştığını da vurguladı.

Ahmet Uğurluol, silikonlu bir erkek göğsünün, iyi bir cerrah tarafından uygulandığı takdirde gerçek kaslı vücuttan ayırdedilemeyeceğini de öne sürdü.

Uğurluol, bazı sporcuların bile istedikleri görünüme kavuşmak için silikon taktırdığını sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 16.09.2005
822
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.