Magazin

Erkekler de estetik merkezi istiyor

Erkekler de estetik merkezi istiyor

Doğu`da vücut ve cilt bakımı konusunda, erkeklerin kadınlardan daha duyarlı ve hevesli olduğu belirtildi.

Erzurum`da, bölgeye hizmet veren TENT Güzellik Merkezi sahibi Estetisyen Nahide Doğan, salonlarının yoğun ilgi gördüğünü ancak bu ilginin önemli bir kısmının da erkeklerden geldiğini söyledi.

Bakım salonunun yalnızca bayanlara hizmet verdiğini anlatan Doğan,bölgede bayanların daha önce bu tür uygulamalara yabancı ve kapalı olduğunu ancak şimdi bakım konusunda tahmin edilenden daha fazla bilinçlendiklerini kaydetti.

Cilt bakımından, zayıflamaya kadar birçok hizmeti verdiklerini anlatan Doğan, kendilerine gelen taleplere göre erkeklerin bu konuda kadınlara oranla daha fazla duyarlı olduğunu tespit ettiklerini vurguladı.

Bakım yaptırmak isteyen erkeklerin kentte böyle bir merkez olup olmadığını araştırıp daha sonra kendilerine ulaştıklarını anlatan Doğan şunları söyledi:

"Buradaki erkekler genellikle yüzlerinde, istemedikleri alanlardaki tüylerden şikayetçi. Bunun yanında, çıkan sivilce ve aknelerden kurtulmak istiyorlar. Yani pürüzssüz bir cilde sahip olmak ve bu bakımı düzenli bir şekilde sürdürmek istiyorlar. Ancak kendilerine hizmet verecek bir bakım merkezi bulamıyorlar. Bize ulaştıklarında da erkeklere hizmet veremediğimizi öğrenince hayal kırıklığına uğruyorlar."

Doğan, bu konuda gelen talepler üzerine, artık ileride, erkeklere de cilt bakım hizmeti verecek ayrı bir merkez açmayı planladıklarını söyledi.
(aa)
Yayın tarihi: 27.09.2002
323
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.