Magazin

Erkekler daha çok aşk acısı çekiyor

Erkekler daha çok aşk acısı çekiyor

Yapılan bir araştırmaya göre 36-45 yaş arasındaki erkeklerin yüzde 36'sı, yaşadıkları aşk sona erince bunalıma giriyor. Bu oran kadınlarda yüzde 21.

Sağlık dergisi Riza'nın araştırmasına göre özellikle 36-45 yaş arasındaki erkeklerin yüzde 36'sı, 46-55 yaşlarındaki erkeklerin yüzde 29'u terk edildiğinde şoka giriyor. Terk edilmek, aldatılmak ve kullanılmak acı veriyor. Erkeklerin yüzde 68'i aşkta dalga geçilmekten, yüzde 52'si aşkına karşılık alamamaktan, yüzde 34'ü ise yüz üstü bırakılmaktan korkuyor. Aşk acısına en iyi ilaç ise yeni bir aşk yaşamak ve erkeklerin yüzde 35'i başka kadınlarda teselli arıyor.

Yüzde 29'u aşk hikayesini başka aşk hikayeleri ile kıyaslıyor ve yüzde 11'i ise acısını dostlarıyla paylaşmayı yeğliyor.

Kadınlarda durum
Kadınların sadece yüzde 21'i aşk acısı çekiyor. Aşk acısı çekenlerin sadece yüzde 17'si deneyim kazanarak güçlendiğini itiraf edebiliyor. Gerek erkeklerin, gerekse kadınların yüzde 23'ü bir daha aşık olmamak için çaba sarf edebileceğini söylüyor. Aşkta hüsrana uğrayan erkeklerin yüzde 63'ü, kadınların da yüzde 49'u en az bir kere ağladığını belirtiyor.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 14.01.2005
404
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.