Magazin

Erkek olmak isteyen Yurdagül, kız kaçırdı

Erkek olmak isteyen Yurdagül, kız kaçırdı

Sakarya Akyazı'da, erkek olabilmek için üç yıldır tedavi gören Yurdagül Yıldıztaş, evlenmek istediği Filiz Kılıçsoy'u kaçırdı.

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde yaşayan Yurdagül Yıldıztaş (24), çocukluğundan beri kendini erkek gibi hissediyormuş. Vücuduna ve hislerine söz geçiremeyince cinsiyet değiştirmeye karar vermiş. 3 yıldır tedavi görüyor, ameliyat olmak için de para biriktiriyor. Ancak 8 yıl önce gönlünü kaptırdığı Filiz Kılıçla evlenmek için operasyonu bekleyememiş.

Arkadaşlarının "Ali" diye çağırdığı Yurdagül'ü çok sevdiğini söyleyen 23 yaşındaki Filiz, "Ailem karşı çıkıyordu. Biz de kaçmaya karar verdik. Eşyalarımı toplayıp Ali'nin (Yurdagül) annesinin evine yerleştim" diyor. Saçlarını erkek gibi kestiren ve İstanbul Çapa Tıp Fakültesi'nde gördüğü hormon tedavisi sayesinde sakal ve bıyıkları da çıkmaya başlayan Yurdagül ise kendisine 'kız' diyenlere kızıyor:

"Şu aralar erkek olduğumla ilgili rapor almak üzereyim. Çevremdekiler bana kötü bakıyor. 'Kız kıza hiç olur mu' diyorlar. Köy insanları cahil. Hep yadırgıyor. Sevgimizi anlamıyorlar."
Yayın tarihi: 17.02.2005
594
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.