Magazin

Erkeğin teri kadına ilaç

Erkeğin teri kadına ilaç

Biology of Reproduction dergisinde yeralan bir araştırmaya göre erkeğin ter kokusu kadınların üreme hormonlarını artırıyor, morallerini yükseltiyor.

Üreme sağlığıyla ilgili konuları ele alan Biology of Reproduction dergisinde yayımlanan bir araştırmada, koku kullanmayan erkeklerden alınan ter örnekleri, 25 ile 45 yaş arasındaki 18 kadının üst dudaklarının üstüne sürüldü. Altı ay boyunca kadınlar izlendi. Solunum yoluyla vücuda nüfuz eden erkek kokusunun kadınların moralini yükselttiği ortaya çıktı. Kan tahlillerinde de kadınlarda üreme hormonunun arttığı görüldü. Araştırmacılardan Charles Wysoski, bu çalışmanın erkekle arasında bir "kimyasal iletişim" olduğuna işaret ettiğini belirtti.

Tahrik etmiyor ama yardımcı oluyor
Araştırmaya katılan kadınların dudaklarının üstüne sürülen maddenin "erkek teri" olduğunu bilmedikleri, yeni üretilen bir erkek parfümünü denediklerini sandığı bildirildi. Terin cinsel anlamda kadınları tahrik etmediğine de dikkat çekildi. Araştırma sonucunun kısırlığa ve adet öncesi rahatsızlıklara karşı yeni tedavi yöntemlerinin geliştirilmesine yardımcı olabileceği kaydedildi.
Yayın tarihi: 16.03.2003
461
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.