Magazin

Erkeğin performansı takımına endeksli

Erkeğin performansı takımına endeksli

Avrupa Futbol Şampiyonası gündeme bomba gibi düşerken, İsviçre'de yapılan bir araştırma takımları kazanan erkeklerin cinsel isteklerinin de tavan yaptığını ortaya koydu. Araştırmaya katılan erkeklerin yarıya yakını da, alınan ağır yenilgilerden sonra cinsel ilişkiye girmek istemediklerini söylüyor.

Erkekler ve tuttukları futbol takımı arasında her zaman ilginç bir bağ olmuştur. Takımlarıyla sahada futbol oynamış gibi sevinir, kendileri yenilmiş gibi üzülürler. Yapılan araştırmalarda bu yoğun ilişkinin bir başka yönü ortaya çıktı. Erkeklerin cinsel yaşamı takımlarının başarısından ya da yenilgisinden etkileniyor.

Avrupa Şampiyonası'nın gündemde olduğu bu günlerde İsviçre'de yapılan bir araştırma, şampiyona sonuçlarının erkekleri etkileyeceğini ortaya çıkardı. Araştırma İsviçre'de "Sifo" adlı bir araştırma enstitüsünce bin 277 erkek arasında yapıldı. Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 44'ü takımlarını sahadaki başarısından sonra cinsel isteklerinin arttığını belirtti.

Kadınlar skora bakıyor
Bu gruptan erkeklerin yüzde 39'u ise sahada alınan ağır yenilgilerden sonra cinsel ilişkiye girmek istemediklerini söyledi. Araştırmaya katılan erkeklerin birçoğu cinsel yaşam ve sahadaki başarı arasında ilişki olduğunu belirtti. Araştırmada kadınların 5'te biri ise maçlar esnasında eşlerinden fazla beklentisi olmadığını söyledi. Kadınlar sadece maçların sonuçlarıyla ilgilendiklerini belirtti.
Yayın tarihi: 14.06.2004
443
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.