Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Erkeğin huysuzu ömründen çalıyor

Erkeğin huysuzu ömründen çalıyor

Öfkesine çabuk yenilen, aksi erkeklerin kalp ritimlerinin bozulma riski, bu ruhsal yapıda olmayanlara göre yüzde 30 daha fazla çıktı.

ABD'de, Wisconsin'deki "Eaker Epidemiology Enterprises" adlı kuruluş, ortalama 48 yaş civarındaki 1769 erkek ve 1913 deneği 10 yıl gözlem altında tuttu ve kişilik testlerinden geçirdi. Araştırma sonuçları gösterdi ki, aksi huylu erkeklerin kalp ritimlerinin bozulma riski, diğerlerine göre yüzde 30 daha fazla... Yani, ani ölümlere de yol açabilen kalp atışı düzensizliği, öfke patlamasının kaslara aşırı gerilim yüklemesinden kaynaklanıyor.

Kadınlarda risk yok
Bu kategoriye giren erkekler ayrıca yüzde 20 oranında da herhangi bir nedenden dolayı hayatını kaybetme riskiyle karşı karşıya... Hayal kırıklığına uğradığında ya da engellendiğini düşündüğünde karşısındakinin yüzüne yumruk indirme isteği duyan tip olarak tarif edilen bu erkeklerde şiddetli baş ağrısı da sıklıkla görülüyor. Yine aynı araştırmaya göre bu durum sadece erkekler için geçerli, kadınlar için söz konusu değil.
(Milliyet)
343
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.