Magazin

Erkeği baştan çıkaran koku

Erkeği baştan çıkaran koku

Kadın parfümlerinde kullanılan sentetik pheromone maddesi, erkekleri baştan çıkarıyor. Sentetik pheromoneli parfümler, seks mıknatısı etkisi yapıyor.

Bazı parfümlerinde kullanılan sentetik pheromone maddesinin, erkeklerin kadınlara "ilgisini" daha da artırdığı saptandı.

Araştırmacılar, sentetik pheromone (havayla birleşince uyarıcı etki yaratan kimyasal bir madde) içeren parfüm kullanan kadınlarla erkeklerin daha çok birlikte olduğunu, parfümün uyarıcı ve büyüleyici çekiciliğinin, öpüşme ve ilişkiyi etkilediğini belirledi.

Uzmanlar sentetik pheromonenin, seks mıknatısı olduğunu ve kadınınseks cazibesini artırdığını belirtiyor.

San Francisco State Üniversitesi`nde yapılan araştırmada, pheromone bulunan normal parfüm kullanan kadınların, içinde pheromone bulunmayan parfüm kullanan kadınlara göre erkeğin daha fazla ilgisini çektiği saptandı.

Çekicilik yüzde 74 artıyor

Phoromone bulunan parfüm kullanan kadınların yüzde 74`ü, erkeğin ilişkisinin üç kat veya daha fazla artmasını körüklerden, pheromone bulunmayan parfüm kullanan kadınların yüzde 23`ünde aynı oran belirlendi.

Pheromone bulunan parfüm kullanan kadınların, erkeğe cinsel açıdandaha çekici geldiği, pheromonenin kokusunun değil güçlü kimyasal etkisinin erkekte seks arzusu yarattığı düşünülüyor.

Pheromone bulunan parfüm kullanan kadınların, erkek arkadaşları veya eşleriyle öpüşme, romantik yaklaşma ve okşanma oranının haftada birden 6`ya, sevişme sayısının da birden 4`e çıktığı belirlendi.

Konuyla ilgili araştırma raporu, üç ayda bir yayınlanan Physiologyand Behavior adlı dergide yer aldı.
Yayın tarihi: 20.03.2002
625
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.