Magazin

Erkeğe etek giydiren sıcak

Erkeğe etek giydiren sıcak

Avrupa kıtasında aşırı sıcakların sebep olduğu orman yangınları giderek büyürken, Tuna nehrinin de su seviyesi düştü.

Kıtanın soğuk ve yağışlı iklimine alışık halkı aşırı sıcaklar karşısında çaresiz kaldı. İngiltere'de dün 35.4 dereceyle rekor sıcaklık kaydedilirken, Fransa'nın başkenti Paris 40 dereceyi gördü. İngiliz hükümeti, aşırı sıcağa alışkın olmayan vatandaşları uyarırken, birçok kişi sahil yerlerine akın ediyor ya da çeşme başlarında serinlemeye çalışıyor. İsveç'te ise bir otobüs şoförü çareyi etek giymekte buldu. Aşırı sıcaklar nedeniyle elbisesiyle görev yapan Mats Lundgren ismindeki otobüs şoförü, etek giymesinin tüzüğe harfi harfine uyduğunu belirterek, sadece kısa pantolonun yasak olduğunu söyledi. "Etek, kısa pantolondan daha iyi" diyen Lundgren, "Etek giydim ve rahatım. Bu sıcaklarda kimse benim kadar şoförlük yapamıyor" diye konuştu. Lundgren'in patronu Rolf Persson, şoförü elbiseyle görünce çok şaşırdığını, fakat tüzüğe uyduğu için karışmayacağını belirtti.

Çok daha rahat
İsveç'te otobüs şoförü Mats Lundgren, giydiği etek sayesinde aşırı sıcakların etkisini hissetmediğini belirterek, "Kısa pantolon giymem yasaktı ben de etek giydim. Hakkımda ne söylerse söylesinler. Aldırmıyorum" diye konuştu.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 07.08.2003
328
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.