Magazin

Ergin'den 'Vadi'ye eleştiri

Ergin'den 'Vadi'ye eleştiri

Tiyatro sanatçısı Zafer Ergin, 'Baron' rolünü oynadığı Kurtlar Vadisi dizisini eleştirerek, dizinin toplumu olumsuz etkilediği ifade etti.

Deniz Türkali ile birlikte oynadığı 'Kuklacı' adlı oyunu sahnelemek için Denizli'ye giden Zafer Ergin, 'Kurtlar Vadisi Irak' filmini yer bulamadığı için izleyemediğini söyledi.

Alemdar'a özeniyorlar
Zafer Ergin, Kurtlar Vadisi dizisinin topluma zarar verdiğini ifade ederek, "Toplum Polat Alemdar kimliğine bürünmeye çalışıyor. Lacivert takım elbiseli, elinde tespihle Polat havasında binlerce, hatta milyonlarca insan bu diziyi izliyor" dedi.

Gençlere kötü örnek
"Dizide yaşanan olaylarda gençlere kötü örnek olundu. Ben de bu nedenle diziden ayrılma kararı aldım" diyen Ergin, Kurtlar Vadisi dizisinin toplumu çok etkilediğini, kendisini gerçek baron sananların bile olduğunu söyledi.

Gerçek sanıyorlar
Ünlü tiyatrocu, "Beni gerçek baron sananlar oluyor. Haraç vermek isteyenler, gittiğim yerde yediğim yemeğin, bindiğim taksinin parasını almak istemeyenler oluyor. Tamam insanların ilgi göstermesi güzel, ama topluma kötü örnek olduğumuzu düşünüyorum" dedi.

İlginç bir olay
Ergin, bir havaalanında yaşadığı ilginç olayı anlatırken çantasına traş makası koyduğunu, X- Ray cihazından geçerken polis memurunun tedirgin olduğunu, makası gördüğünü başka bir polise söylediğinde ise "Başına bela mı alacıksın? Karşındaki Baron" yanıtını aldığını söyledi.
Yayın tarihi: 06.03.2006
507
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.