Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Erbil'den 100 bin liralık 'eşcinsel' davası

Erbil'den 100 bin liralık 'eşcinsel' davası

Mehmet Ali Erbil Twitter'da kendisi için "Eşcinsel şovmen Erbil, kuliste sevgilisi Stelyo ile el ele gazetecilere yakalanınca olay çıktı" diye yazan Erol Köse'ye 100 bin lira manevi tazminat davası açtı.

Şovmen Mehmet Ali Erbil, Twitter'da "Eşcinsel şovmen M. Ali Erbil, kuliste sevgilisi Stelyo ile el ele gazetecilere yakalanınca olay çıktı" diye yazan yapımcı Erol Köse'ye tazminat davası açtı.

Kendisini, "3 çocuk babası bir kişi" olarak niteleyen Erbil, Köse'den 100 bin lira manevi tazminat istedi. Cenk Koray Televizyon Ödülleri gecesinde başlayan Erbil-Köse gerginliği bir kez daha adliyelik oldu.

Geçtiğimiz günlerde Erbil, Erol Köse'yi menajeri Stelyo Pippis'le birlikte İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na şikâyet etmişti. Şikâyetle yetinmeyen Erbil, avukatı Şeyda Yıldırım aracılığıyla İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, manevi tazminat davası açtı.

Erbil, Köse'nin Twitter adresi üzerinden, herkesin görebileceği şekilde ağır suçlama, hakaret ve iftiralarda bulunduğunu öne sürdü. Ünlü şovmen, mahkemeye sunduğu dilekçede Köse'nin kamuoyuna mal olmuş insanlar hakkında onur ve saygınlığı zedeleyecek şekilde yayınlar yaptığını ancak dava konusu mesajlarını bir kaç gün sonra sildiğini savundu.

Erbil, "3 çocuk babası bir kişi olan benim hakkımda da eşcinsel söylentisini yayarak kamuoyu önünde onur ve saygınlığımı zedelemek istemiştir" diyerek Köse'nin kendisine 100 bin lira manevi tazminat ödemesini istedi.

519
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.