Magazin

Engelli sporcuya 'tekme' cezası

Engelli sporcuya 'tekme' cezası

Belden aşağısı tutmayan, % 80 engelli basketbolcu Muammer Güzel, hakemin kasığına tekme attığı gerekçesiyle 6 ay müsabakalardan men edildi!

İskenderun Engelliler Spor Kulübü basketbol takımının belden aşağısı tutmayan oyuncusu Muammer Güzel'e (27), 7 Aralık'ta yaptıkları Samsun Bedensel Engelliler Spor maçında hakemin kasık bölgesine "tekme attığı" gerekçesiyle altı ay resmi müsabakalardan men cezası verildi. Yüzde 80 engelli olan ve belden aşağısı tutmayan Güzel, ceza karşısında şok olduğunu belirterek, "Tekme atmam fiziksel olarak mümkün değil" dedi.

'Uçarak attım herhalde'
Aldığı ceza nedeniyle takımının İskenderun Spor Salonu'nda dün İzmir Engelliler takımıyla oynadığı müsabakayı saha kenarından izleyen Güzel, "Hakeme nasıl tekme atmışım hiç bilmiyorum. Galiba uçarak atmışımdır. Çünkü fiziksel olarak benim tekme atmam mümkün değil. Bu cezanın ardında kasıt arıyorum" dedi. Güzel, cezaya itiraz edeceğini kaydetti.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 22.12.2003
657
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.