Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En zenginler Londra'da yaşıyor

En zenginler Londra'da yaşıyor

İngiltere'nin başkenti Londra'nın dünyanın en zengin işadamları için çekici bir yerleşim merkezi haline geldiği, kentte 11'i yabancı uyruklu olmak üzere, dünyanın en zengilerinden 23 kişinin yaşadığı bildirildi.

Araştırmacılar, New York, Moskova, San Francisco gibi kentlerde de büyük servet sahiplerinin yaşadığını, ancak bunların çoğunun yaşadıkları ülkenin vatandaşları olduğunu kaydetti.

Londra'nın yabancı uyruklu zenginler için de cazibe merkezi durumunda olduğunu belirten araştırmacılar, bunun nedenleri arasında İngiltere'deki vergi yasalarının bu kişiler tarafından daha yumuşak bulunmasının yer aldığını bildirdi.

Londra'da yaşayan 23 sterlin milyarderinin 12´sinin İngiliz, diğerlerinin Hindistan'dan İzlanda´ya, Güney Afrika'ya kadar değişik milletlerden olduğunu kaydeden araştırmacılar, buna karşılık New York'ta 34 milyarderin yaşadığını, ancak bunların tamamına yakınının Amerikalı olduğunu hatırlattı.

Moskova ve San Francisco´da 20'şer süper milyarder yaşadığı, bunların da çoğunun yaşadıkları ülkenin vatandaşı olduğu hatırlatıldı.
663
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.