Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En tuhaf albüm!

En tuhaf albüm!

U2'nun 'kayıp' şarkı sözleri, 23 yıl sonra bulundu. İçinde şarkı sözleri olan çanta tavan arasından çıktı.

Ünlü İrlandalı rock grubu U2, çalınan şarkı sözlerine 23 yıl sonra kavuştu... Grup üyeleri, 1981'de piyasaya çıkardıkları 'October' adlı albümleri için yazdıkları ama çalındığı için kullanamadıkları sözlerle dolu çantaya 23 yıl sonra, kavuştuklarını açıkladı. Şarkı sözlerinin içinde olduğu evrak çantası, U2'nun Portland kentinde verdiği bir konser sırasında çalınmıştı.

Bono'ya teslim
Grubun verdiği bilgiye göre, yıllar sonra elinde şarkı sözleriyle ortaya çıkan Cindy Harris adlı kadın, sözleri grubun lideri Bono'ya teslim etti. Washington eyaletinin Tacoma kentinde aynı yıl bir ev kiralayan Harris, çantayı tavan arasında bulduğunu, çalıntı olduğunu ise yıllar sonra anladığını söyledi.

Geçen hafta, AIDS, yoksulluk ve azgelişmiş ülkelerin borçlarıyla ilgili bir konuşma yapmak üzere Portland'a gelen Bono, sözlerin satışa çıkarılmak yerine kendilerine teslim edilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Bono, 23 yıl önce tüm şarkı sözlerini yeniden yazmış, 'October', hayranlarınca grubun en kötü albümü olarak değerlendirilmişti.
349
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.