Magazin

En sevilen kötü kadın

En sevilen kötü kadın

TV ekranlarının en çok izlenen dizilerinden biri Yaprak Dökümü. Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinin uyarlaması olan dizi başarılı oyunculukların da katkısıyla yıllardır milyonlarca kişiyi ekran karşısına çekiyor.

Dizinin kötü karakteri Ferhunde'nin ise diğerlerinden biraz daha farklı bir yeri var. Seyirci hem yaptığı kötülüklere öfkeleniyor hem de bu 'fettan' kadını şaşılacak şekilde seviyor. Bir anlamda Türkiye'nin en çok sevilen kötü kadını Ferhunde.Bu karakter onu canlandıran genç oyuncu Deniz Çakır'ın ekranda son yıllarda elde ettiği şöhreti de perçinledi.

İri ela gözleri, farklı güzelliği ve elbette başarılı oyunculuğuyla dikkat çeken genç yıldızı biraz daha yakından tanıyalım.


Deniz Çakır, 1982 Ankara doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunu. Ankara' da yaşayan Deniz Çakır mezun olduktan sonra İstanbul' a yerleşti. Konservatuvardan mezun olmadan önce Ankara Radyosu'nda, radyo tiyatrosu yaptı ve radyo reklamı seslendirdi.

İlk televizyon deneyimi olan "Kadın İsterse" deki Alev rolüyle tanındı. Daha sonra da İki Arada Aşk ve İşte Benim adlı dizilerde oynadı. Ama asıl büyük çıkışını Yaprak DÖkümü'ndeki Ferhunde karakteriyle yaptı.
Yayın tarihi: 10.05.2009
324
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.