Magazin

En seksi öğretmen

En seksi öğretmen

Podyumların ünlü mankeni Selma Ergeç, Reha Erdem'in ödüllü filmi "Beş Vakit"te, köy imamının oğlunun çocukça bir aşk beslediği genç bir öğretmeni canlandırıyor.

Sırtını yüksek kayalıklara dayamış, yüzünü yüce bir denize dönmüş, etekleri zeytinliklerle süslü küçük, fakir bir köyde yaşanan aile hayatlarının, aşkların ve hayat mücadelelerinin anlatıldığı "Beş Vakit" filmi, 29 Eylül'de vizyona girecek.

Öğrencilerin köyün tek sınıflı okulunda öğrenim gördüğü, ailelerin, genç bir olan öğretmene minnettarlıklarını evlerinde pişirdikleri ekmeği, koyunlarının sütünü hediye ederek gösterdikleri filmde, manken Selma Ergeç, öğretmenliğinin ilk yıllarında olan büyük şehirden tayin edilmiş, köy imamının oğlu Yakup'un çocukça bir aşk beslediği genç bir öğretmeni canlandırıyor.

FIPRECI ÖDÜLLÜ FİLM
Selma Ergeç filmle ilgili şunları söylüyor: "Bu, benim oynadığım ilk sinema filmi. Hem ekip hem de proje olarak, bu kadar kendimi ait hissettiğim bir filmde rol aldığım için çok mutluyum. Filmde büyük şehirden tayin edilmiş korumacı, aynı zamanda biraz kırılgan melankolik bir ilkokul öğretmenini canlandırıyorum. Umudu simgeleyen bir rolüm var" dedi.

Yapımını Atlantik Film'in, senaryosunu ve yönetmenliğini Reha Erdem'in üstlendiği film, Özkan Özen, Ali Bey Kayalı, Elit İşcan, Emin Yarar, Taner Birsel, Selma Ergeç, Tarık Sönmez gibi zengin bir oyuncu kadrosuna sahip. Ayvalık'ın Kozlu köyünde çekilen film, 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde FIPRESCI (Uluslararası Sinema Eleştirmenleri) ve En İyi Türk Filmi, Adana Altın Koza Film Festivali'nde ise En İyi Film, Umut Veren Genç Erkek Oyuncu (Ali Bey Kayalı), Umut Veren Genç Kadın oyuncu (Elit İşcan) ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Bülent Emin Yarar) ödüllerini kazandı.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 22.09.2006
484
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.