Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En pahalı oteller Londra'da

En pahalı oteller Londra'da

Emlak ve turizm firması Jones Lang LaSalle tarafından yapılan dünyanın en pahalı otelleri sıralamasında, Londra'nın otelleri ilk sıraya yerleşti.

Londra'da bir gece otelde konaklamanın bedelinin Toronto, San Francisco ve Sidney'deki otellerde konaklamanın iki katı daha pahalı olduğunu belirten araştırmacılar, Londra'daki otel odalarının Meksiko City'deki benzerlerinden ise tam 25 kat daha pahalı olduğuna işaret etti.

Londra'da 110, Paris'te 84 BigMac
Araştırmaları sırasında otel fiyatlarını inceledikleri kentlerdeki McDonalds restoranlarındaki Big Mac adlı menünün fiyatlarına da baktıklarını ve karşılaştırmalarını bu yemeğin fiyatıyla yaptıklarını belirten uzmanlar, turistlere Londra'da bir gece konaklamanın bedelinin bir Big Mac mönüsünün 110 katına mal olduğunu bildirdi. Paris'in ise bu alandaki ikinci en pahalı kent olduğuna işaret eden araştırmacılar, bu kentte konaklamanın bedelinin de Bir Mac mönüsünün 84 katına denk olduğunu ifade etti.

Meksika'da bir gece konaklama bir BigMac
Bu sıralamanın son sırasında ise Meksika'nın bulunduğunu açıklayan LaSalle araştırmacıları, Meksikalıların başkentlerinde bir gece konaklamak için sadece bir Big Mac parası harcadıklarını belirledi. Yapılan araştırmaya göre dünyanın en pahalı konaklanan kentleri listesinde ilk 20'ye giren kentler; Londra, Paris, Milano, Roma, Prag,Barselona, New York, Hong Kong, Amsterdam, Madrid, Budapeşte, Berlin, Frankfurt, Dinburgh, Boston, San Francisco, Toronto, Sidney, Montreal ve Melburn olarak sıralandı.
422
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.