Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En kötülere Tom Cruise damgası

En kötülere Tom Cruise damgası

Altın Ahududu Vakfı tarafından her yıl sinemanın en kötülerine verilen Razzie ödülleri sahiplerini buldu.

Tom Cruise, Oscar ödül töreninden 24 saat önce açıklanan Razzie ödüllerinde birinci sırada yer aldı. Cruise, ödül kategorisine bu yıl eklenen "en sıkıcı" dalında birinci oldu.

Cruise'un tuhaf hareketleri
Cruise bu ödülü, "hamile nişanlısı Katie Holmes ile sergilediği tuhaf davranışlar" sayesinde kazandı. Ünlü oyuncu, geçen Mayıs'ta katıldığı 'The Oprah Winfrey Show" programında, hoplayarak zıplayarak Holmes'a aşık olduğunu itiraf etmişti. Cruise'un bu davranışı gece şovlarının komedyenleri için iyi malzeme oluşturmuştu.

Tom Cruise bu itirafından sonra, geçen Haziran'da Paris'te ünlü Eyfel Kulesi'nde Holmes'a evlenme teklif etmiş ve ertesi gün bir basın toplantısıyla nişanlandıklarını açıklamıştı. Bütün bunlar, Cruise ve Holmes'un, "War of the Worlds" ve "Batman Begins" filmlerinin reklamını yaptıkları dedikodularının çıkmasına yol açmıştı.

"Scientology Kilisesi" üyesi
Psikiyatriden sakınan "Scientology Kilisesi" adlı bir tarikatın üyesi olan Cruise, geçen haziranda NBC televizyonunun "Today" adlı programında psikiyatriye ve sakinleştirici haplarına karşı açıklamalarıyla da bu ödüle aday gösterildi.

Cruise bu programda, "psikiyatrinin sahte bir bilim" olduğunu öne sürmüş ve oyuncu Brooke Shields'in hamilelik sonrası depresyonla mücadele için sakinleştiriciler kullanacağı yerde vitamin alması gerektiğini savunmuştu.

En kötü film 'Dirty Love'
"Yılın en kötü filmi" dalında eski bir Playboy modeli olan Jenny McCarthy'nin yazdığı ve oynadığı "Dirty Love" Razzie ödülü aldı. Yapımcılarının "günümüz Külkedisi'ni anlatıyor" dediği film yalnızca 58.116 dolar hasılat getirmişti. McCarthy bu filmle "En kötü oyuncu" ve "en kötü senaryo" ödülünü de aldı.,

"En kötü erkek oyuncu" dalındaki Razzie ödülü de "Deuce Bigalow: European Gigolo" filmindeki rolüyle Rob Schneider'a verildi.

Paris Hilton da kötüler listesinde
Razzie tarafından "aklı bir karış havada varis" olarak nitelendirilen Hilton oteller zincirinin varisi Paris Hilton, "House of Wax" filmindeki ölüm sahnesiyle "en kötü yardımcı kadın oyuncu" ödülünü aldı. Cruise'un eski eşi Nicole Kidman ve Will Ferrel da "Bewitched" filmindeki rolleriyle "en kötü çift" ödülüne layık görüldüler.
448
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.