Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En kötü balayı faciası

En kötü balayı faciası

ABD'de faaliyet gösteren araba kiralama şirketi Thrifty Car Rentals, düzenlediği 9. Yıllık Balayı Faciaları Yarışması'nda büyük ödülü Oragon'dan Katie ve Ben Buchanan çiftinin kazandığını açıkladı.

Şanslı(!) çift ABD'de kendi seçtikleri herhangi bir yere gidiş-dönüş biletinin yanısıra, üç gece otelde konaklama Thrifty'den dört gün boyunca kiralık otomobil ve 500 dolar kazanacak.

Çiftin hikayesi hemşire olan Katie'nin düğün günlerinde kendini iyi hissetmemesi, ancak bunu düğün heyecanına vermesiyle başladı. Düğün törenini olaysız atlatan çiftin şansı, sonrasında ise hiç yaver gitmedi.

Düğün gecelerinin büyük bölümünü kayıp pasaportlarını aramakla geçiren çift en sonunda sabah 5'te Meksika'ya doğru yola çıkmadan önce sadece üç saat uyuyabildi. Bagajlarını geçirmek için sırada beklerken Ben cüzdanının kaybolduğunu fark etti. Bavullarındaki bütün giysileri boşalttıktan ve cüzdanı aramak için otele kadar bütün o yolu geri teptikten sonra, Ben cüzdanın otomobilin bir köşesine sıkışıp kalmış olduğunu fark etti. Çiçeği burnunda evliler bunun belki de gitmemeleri gerektiğine dair bir işaret olduğunu söyleyerek şakalaştılar.

Otelde güzel bir akşam geçirdikten sonra, Katie'nin hastalığı ağırlaşmaya başladı. Çektiği acı son iki günün toplamından daha da kötüydü. Katie dışarıda fırtınanın başlamış olduğu düşünülürse, içeride kalmanın kendileri için fazla bir kayıp olmayacağına karar verdi. Gecenin ilerleyen saatlerinde, sağ böğrünün sancımaya başlaması üzerine, apandistinin tuttuğunu anında anladı.

Kendisini muayene eden doktor cerrahi müdahalenin gerekebileceğini söyleyince, çift doktorun altı yataklı kliniğinin yolunu tuttu. Doktor Ben'e, cerrahi müdahalenin en azından 10.000 dolar tutacağını, ameliyatı yapmadan önce bir miktar ön ödeme için nakit para gerektiğini söyledi. ABD istikametindeki uçuşların tamamı fırtınadan ötürü iptal edildiğinden, çiçeği burnunda eşinin acıdan kıvranmasına dayanamayan Ben cüzdanındaki her şeyi boşalttı.

Katie daracık bir ameliyat masasına bağlı halde yatarken, doktorun elinde eldiven olmadan ameliyat araç-gereçlerini ambalajından çıkarmaya başlaması üzerine telaşa kapıldı. İki saat sonra, Ben ameliyat odasından çığlıklar geldiğini duydu; doktor Katie'ye dikiş atarken narkozun etkisi geçmişti.

İki gün sonra Ben klinikte yerdeki bir sünger parçasının üzerinde uyurken, Katie taburcu olacak kadar kendine gelebilmişti. Ancak doktor geri kalan 8.000 doları ödemeden gitmemeleri konusunda ısrar etti. Bit pazarında alışveriş yapar gibi sıkı bir pazarlığa girişmelerinin ardından üçü, ertesi gün, yani Buchanan çiftinin şehirden ayrılacağı gün yeniden klinikte buluşmaya karar verdiler.

Ertesi sabah 8.000 doları nereden bulacağını bilemeyen çift doktorla buluştu. Ben hapse atılmakla tehdit edildi, Oragon'a dönüş uçağını kaçırdılar. Doktor en sonunda, günün ilerleyen saaatlerinde, Katie'nin annesinin parayı havale yaapcağına söz vermesi üzerine gitmelerine izin verdi.

Hikaye neyse ki mutlu sonla bitiyor. Çift Oregon'a sağ salim vardı, Katie'nin sigortası doktorun ücretini nihayet karşıladı. İyileşen Katie balayının biraz stresli geçtiğini söylese de, 'evliliklerinin başlangıcında birbirlerine kenetlenmeleri için kesinlikle çok iyi bir fırsat' olduğunu belirtti.

Thrifty Car Rental'ın 9.Yıllık Balayı Faciaları Yarışması'na binin üzerinde katılım oldu. Thrifty yöneticilerinden oluşan bir jüri oylamayı gerçekleştirdi.

(e-kolay)
Yayın tarihi: 20.01.2003
551
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.