Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En iyi yemeği erkek yapar

En iyi yemeği erkek yapar

İngiltere'nin en ünlü aşçılarından Gordon Ramsey'in bu açıklaması tartışma başlattı. "Kadınlar yemek yapamıyor" diyen şef, cinsel ayırımcılıkla bile suçlandı.

İngiltere'de ünlülerin şefi olarak bilinen, restoran zinciri sahibi Gordon Ramsey bir radyo programında "Erkekler kadınlardan daha iyi yapıyor" deyince kıyamet koptu.

Radyo Times'a konuk olan Ramsey, "Gün geçtikçe daha çok erkek yemek yapmayı öğreniyor. Televizyon programım nedeniyle onlarca kadının mutfağına konuk oluyorum. Hiçbiri doğru dürüst yemek yapamıyor. Yaptıkları tek şey hazır yemekleri ısıtmak. Kurslarıma karısı yemek yapamayan bir sürü erkek geliyor" dedi.

Ülkedeki dernekleri şefi cinsel ayırımcılıkl suçladı. İnternet sitelerinde 'Kim daha iyi yemek yapıyor' tartışmaları başladı. Şefe katılanların sayısı hayli fazla. Bir ankete göre kadınların yüzde 75'i yemek yapamadığını itiraf ediyor. Ancak "Bir kadın yemek yapamıyorum derse, bu 5 yıldızlı bir yemek yapamıyorum anlamına gelir. Bir erkek derse, yumurta bile kıramıyorum demektir" diyenler de var.
Yayın tarihi: 26.10.2005
537
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.