Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En iyi öpüşenler gay kovboylar

En iyi öpüşenler gay kovboylar

Aşk filmlerinin ünlü dağıtımcı firması Lovefilm'in düzenlediği ankette, "Brokeback Dağı" filminde eşcinsel kovboyları canlandıran Jake Gyllenhaal ve Heath Ledger'ın öpüşme sahnesi, tüm zamanların en iyi öpüşme sahnesi seçildi.

Amerika'da aşk filmlerinin ünlü dağıtımcı firması Lovefilm, düzenlediği geniş katılımlı bir anketle "Tüm Zamanların En İyi Öpüşme Sahneleri"ni belirledi. Bu tür anketlerde her zaman ilk 10'da yer alan "Rüzgar Gibi Geçti", "Tiffany'de Kahvaltı" gibi klasik aşk filmleri yine listede yer aldı. Ancak bu kez birinciliği sürpriz bir film elde etti. "Brokeback Dağı"nda birbirlerine aşık iki eşcinsel kovboyu canlandıran Jake Gyllenhaal ve Heath Ledger filmdeki öpüşme sahnesi birinci seçildi.

Listede yer alan farklı cinsel tercihlerin sembolü bir diğer film ise "Seks Oyunları"(Cruel Intentions). Lezbiyen aşıkları canlandıran Sarah Michelle Gellar ve Selma Blair'in öpüşme sahnesi listeye beşinci sıradan girdi. Listenin bir diğer sürprizi ise fantastik macera filmi "Örümcek Adam". Lovefilm'in pazarlama müdürü, sinemaseverlerin bu kadar farklı görüş belirteceklerini hiç akıllarına getirmediklerini belirtti.

En iyi 10 öpüşme

1. Jake Gyllenhaal-Heath Ledger "Brokeback Dağı"
2. Audrey Hepburn-George Peppard "Tiffany'de Kahvaltı"
3. Brad Pitt-Angelina Jolie "Mr. ve Mrs. Smith"
4. Clark Gable-Vivien Leigh "Rüzgar Gibi Geçti"
5. Sarah Michelle Gellar-Selma Blair "Seks Oyunları"
6. Deborah Kerr-Burt Lancaster "İnsanlar Yaşadıkça"
7. Al Pacino-John Cazale "Baba"
8. Colin Firth-Renee Zellweger "Bridget Jones'un Günlüğü"
9. Tobey Maguire-Kirsten Dunst "Örümcek Adam"
10. Patrick Swayze-Jennifer Grey "İlk Aşk, İlk Dans"
(Hurriyet)
Yayın tarihi: 21.02.2007
859
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.