Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En iyi öpüşenle en iyi dövüşen

En iyi öpüşenle en iyi dövüşen

MTV film ödüllerinde alışılmadık alanlarda da rekabet vardı. 'Brokeback Dağı'nın oyuncuları 'en iyi öpüşme', Jolie-Pitt çifti ise 'en iyi dövüş sahnesi' ödülünü aldı.

2006 MTV film ödülleri önceki gün Sony Stüdyoları'nın konser salonunda yapılan ödül töreniyle sahiplerine verildi.

Geçen yazın hit filmlerinden 'Davetsiz Çapkınlar' (Wedding Crashers) en iyi film için verilen 'Altın Popcorn' dahil üç ödülü kaptı.

Diğer ödül törenlerinde rastlanmayan ödüllerin de verildiği törende Jake Gyllenhaal ve Heath Ledger, 'Brokeback Dağı'ndaki sahneleriyle 'en iyi öpüşme' ödülünü aldı. 'en iyi dövüş sahnesi' ödülü ise 'Mr.&Mrs. Smith' filmindeki performanslarıyla Brad Pitt-Angelina Jolie çiftine gitti.

Gecenin sunuculuğunu yapan Jessica Alba'nın, 'Da Vinci Şifresi', 'Mission Impossible III' ve 'King Kong' gibi gişe canavarı filmlerle dalga geçen mini skeçleri de gecede gösterildi.

Alba, ayrıca 'Günah Şehri' filmindeki performansıyla 'en seksi oyuncu' ödülünü aldı.
Jake Gyllenhaal geceden iki ödülle ayrıldı, Oscar ödüllü Reese Witherspoon'u geçerek 'en iyi oyunculuk performansı' ödülünü alan Gyllenhaal, 'Brokeback Dağı'ndaki iki eşcinselin öpüşme sahnesiyle de rol arkadaşı Heath Ledger'la birlikte, 'en iyi öpüşme' ödülünü kaptı. Gyllenhall, "Bu, hem benim hem de Heath için büyük bir onur" dedi.

Irkçılık karşıtı filme ödül
Geçmişte çevrilen ancak hâlâ güncelliğini koruyan filmler için verilen 'gümüş basket' ödülü, 1989 yapımı 'Do the Right Thing' adlı ırkçılık karşıtı film için siyah yönetmen Spike Lee'ye verildi. Lee, ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Üzücü olan, o filmde dikkat çekmeye çalıştığımız meselelerin hâlâ bizimle birlikte olması ve bu alanda çok az gelişme kaydetmiş olmamız" dedi.

Her yıl günümüz oyuncular kuşağının en iyilerinden birine verilen 'MTV Kuşağı' ödülü de vücut ve yüz hareketlerinin çeşitliliği dolayısıyla Jim Carrey'e verildi. Gecede verilen diğer ödüller ise şöyle sıralanıyor:

 • En iyi komedi performansı: Steve Carrell '40 Yıllık Bekâr'
 • En iyi ikili: Vince Vaughn ve Owen Wilson, 'Davetsiz Çapkınlar'
 • En iyi kötü adam: Hayden Christensen, 'Yıldız Savaşları III'
 • En iyi çıkış yapan Oyuncu: Isla Fisher, 'Davetsiz Çapkınlar'
 • En iyi kahraman: Christian Bale, 'Batman Başlıyor'
 • En korkutucu performans: Jennifer Carpenter, 'Şeytan Çarpması'
  (Radikal)
 • 625
  dahafazlası
  YORUMLAR
  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.