Magazin

En ilginç güzellik yarışması

En ilginç güzellik yarışması

Güzeller bu kez sualtinda yarişti. 15 genç kız, su altında jüri karşısına çıktı. İlginç yarışmada "Miss Marmara" seçilen 24 yaşındaki Oya Başar su altında tacını taktı.

Kaybolmaya yüz tutmuş sualtı güzelliklerini herkesle paylaşmak, Türk turizmine katkı sağlayacak su altı değerlerini ön plana çıkarmak ve yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan su altı canlılarını koruma altına almak amacıyla düzenlenen "10. Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali"nin tanıtımı için Caddebostan'daki Türk Balıkadamlar Kulübü havuzunda "Sualtı Güzellik Yarışması" yapıldı.

Türk Balıkadamlar Kulübü'nün düzenlediği yarışmada jürinin önünden tek tek geçen 15 genç kızdan 24 yaşındaki Oya Başar, "Miss Marmara" seçildi. Yüzme eğitmeni Oya Başar, "Hızla kirlettiğimiz Marmara için halen elimizden bir şeyler gelebilir. Daha az kirleterek ya da yaşayan türleri koruyarak Marmara'ya sahip çıkabiliriz. Miss Marmara olmak bana Marmara Denizi'ni korumak için büyük sorumluluk yükledi" dedi.

Bu arada, Türk Balıkadamlar Kulübü'nün düzenlediği "10. Uluslararası Marmara Sualtı Görüntüleme Festivali", 26 Haziran ile 3 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Su altı fotoğraf ustalarının katılacağı festivalin uluslararası bölümünde, dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi bir konuda, su altında çekilen fotoğraf ve filmler yarışacak.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 22.06.2010
565
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.