Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En güzeli Siren Ertan

En güzeli Siren Ertan

Hollywood'un ünlü estetik cerrahı Dr. Francis R. Palmer, sosyete güzellerine not verdi. Palmer'ın orantıya göre verdiği notlarda Siren Ertan 100 tam puan aldı.

Sosyete güzellerinin fotoğlafları için sağ taraftaki Foto Galeri'yi tıklayınız!

Beverly Hills Estetik Cerrahi Kliniği kurucusu Dr. Francis R. Palmer, gerçek güzelliğin matematiksel olarak ölçülebileceğini keşfetmiş. Daha önce People gibi ünlü magazin dergilerine Hollywood kadınlarını değerlendiren Palmer, bu kez Hello için Türk kadınlarına not verdi. Palmer, yüzde her şeyin birbiriyle orantısını çok önemsiyor.

Dünyada Jolie ve Berry
İşte Dr. Francis R. Palmer'a göre güzelliğin tanımı: 'Yüzde ilk dikkate alınması gereken bölge, yanaklar ve elmacık kemikleri. Çekici bir kadının yanakları dolgun ve yuvarlak hatlı olmalı. Kaşların şekli, göz kapakları dikkate alınmalı. Dudaklar ise doğal ve dolgun görünmeli. En çekici starlar Angelina Jolie ve Halle Berry.'

DENİZ AKKAYA
% 77
Uzun bir yüze sahip ama her bölgesi birbiriyle uyumlu.

TANSA MERMERCİ
% 63
Burun kenarı çizgileri çok belirgin ve derin. Kaşlar düşük.

ASLI ÜSTÜNKAYA
% 97
Güzel bir tene sahip. Kaşlar şekilli, kaş altları dolgun.

ARZU SABANCI
% 94
Yüz şekli güzel. Dudakları dolgun, burnu düzgün.

ESİN MARAŞLIOĞLU
% 86
Sağ kaşı düşük. Dudaklar güzel. Burnu rahatsız ediyor.

EBRU AKEL
% 87
İki kaş arası düşük. Göz kapaklarında da aynı şey geçerli.

TUBA ÜNSAL
% 90
Yanak şekli düz. Üst dudak daha ince. Burun ucu geniş.

CEYLA GÖLCÜKLÜ
% 87
Çene yapısını çok beğendim. Ancak burun ucu düşük.

Bir kez olan duramıyor
Tıp dilinde kişinin kendi vücudundan bir türlü memnun olmaması "beden dismorfik bozukluk" hastalığı olarak adlandırılıyor. Bu hastalığa yakalananlar hiçbir bedensel bozuklukları olmamasına rağmen kendilerini anormal hissediyor ve "çirkinlikler"i düzeltmek için sürekli estetikçilerin yolunu tutuyor. Geçtiğimiz günlerde burnunu altıncı kez estetik cerrahlara emanet eden Hande Ataizi'nin durumu, akla işte bu hastalığı getiriyor. Peki Hande Ataizi "beden dismorfik bozukluk"tan mustarip olabilir mi?
(Hürriyet / Kelebek)
639
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.