Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En güzel göğüsleri kadın cerrah yapar

En güzel göğüsleri kadın cerrah yapar

Almanya'da bir kadın estetik doktoru, en güzel göğüsleri kadın cerrahların yaptığını öne sürerek ilginç bir tartışma başlattı.

Yılda 25 bin kadının estetik ameliyatla göğüslerini büyüttüğü Almanya'da estetik uzmanı doktor Viola Moser (39) 'Kadının dilinden ancak kadın anlar ve bu nedenle de en güzel göğüsleri kadınlar yapar' dedi.

Bild Gazetesi'ne konuşan ve şimdiye kadar 1000'den fazla göğüs ameliyatı yaptığını belirten Berlin Schlosspark Kliniği'nden Dr. Moser, şunları söyledi:

'GERÇEK OLMADIĞI ANLAŞILIYOR'
'Uzaktan bakıldığında dahi gerçek olmadığı anlaşılan ve plastik topa benzeyen göğüsler, iyi göğüs değildir. Ameliyatta önemli olan göğüslerin doğal halini korumak. Ben erkek meslektaşlarımın aksine göğsün kadının vücuduna uymasına özen gösteriyorum. Bazı erkek meslektaşlarım göğüsleri, kendi görmek istedikleri şekildeki yaratıyorlar.'

Kadınların erkeklere nazaran daha detaylı çalışıp, göğüslerin formuna daha da fazla özen gösterdiklerine dikkat çeken Dr. Moser, 'Belki de bunun nedeni, kendilerinin de göğüsleri olması. Bazen erkek meslektaşlarımın ne kadar kaba bir şekilde ameliyatı gerçekleştirdiklerini görünce şoke oluyorum' diye konuştu. Dr. Viola Moser, şimdiye kadar ameliyat ettiği en yaşlı hastasının 79 yaşında bir kadın olduğunu da hatırlattı.
(Hürriyet)
666
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.