Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

"En güzel fotoğraf"ı siz çekin

"En güzel fotoğraf"ı siz çekin

Kodak Türkiye, "En güzel fotoğraf henüz çekilmedi" temasıyla yurt çapında bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Son başvuru tarihi 30 Haziran olan yarışma, 18 yaşından büyük herkese açık.

Kodak, Türkiye'de fotoğraf çekme alışkanlığını yaygınlaştırmak ve kişilerin yaratıcılıklarını sergileyebilmeleri için bir fırsat sunmak amacıyla yurt çapında bir fotoğraf yarışması düzenliyor. "En güzel fotoğraf henüz çekilmedi" sloganıyla tanıtılan Kodak Türkiye Fotoğraf Yarışması'nın gelecek yıllarda da düzenlenerek bir gelenek haline getirilmesi planlanıyor. Türkiye'de fotoğrafı sevdirmek ve fotoğrafçılığın önemini vurgulamak amacıyla yapılan yarışma, 18 yaşından büyük herkesin katılımına açık.

Ödüllü fotoğraflar sergilenecek
Son katılım tarihi 30 Haziran olarak belirlenen yarışma, renkli, siyah-beyaz ve dijital olmak üzere üç kategoride yapılıyor. Katılım formları, yarışma duyurularının asılı olduğu tüm Kodak satış noktalarından, Remzi Kitabevleri'nden ve Garanti Bankası şubelerinden temin edilebiliyor. Dileyenler, www.kodak.com.tr adresinden de İnternet yoluyla başvuru yapabiliyor. Her kategori için birincilik ödülü ve üç mansiyonun yanı sıra bir jüri özel ödülü ve yarışmaya katkı sağlayan firmaların adıyla anılan üç özel ödül verilecek. Finale kalan ama ödüle layık görülmeyen katılımcılar ise birer teşvik ödülü alacaklar. Ödüller, eylül ayında düzenlenecek bir törenle sahiplerine sunulacak ve finale kalan 60 fotoğraf eylül boyunca İstanbul Beyoğlu'ndaki Fotografevi'nde sergilenecek.

Kodak kullanmak gerekiyor
Yarışmaya katılmak için fotoğraflarınızı Kodak marka filmle çekmeniz ve 18x24 ebadında Kodak marka karta bastırmanız gerekiyor. Kodak'ın yarışmasında, her kategori için en fazla üç fotoğraf gönderilebiliyor. Fotoğrafların, daha önce ödül almamış, sergilenmemiş ya da yayımlanmamış olması şart. Ayrıca fotoğrafların çerçevesiz ve paspartusuz, arka yüzüne rumuz, fotoğrafın adı ve hangi kategoriye ait olduğu yazılmış olarak gönderilmesi gerekiyor.

Seçici kurul ve jüri
Renkli ve Siyah-Beyaz kategorileri için: Arif Aşçı, Barbaros Gürsel, Cafer Tayyar Türkmen, Güler Ertan, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Merih Akoğul, Nadir Ede, Nuri Bilge Ceylan, Sabit Kalfagil.
Dijital kategorisi için: A. Halim Kulaksız, Emre ikizler, Vasken Değirmentaş.
Özel jüri: Coşkun Aral, Egemen Berköz, Enis Rıza, Enver Ercan, Fehmi Yaşar, Filiz Kutlar, Giray Güngör, Kayhan Çolakel, Necati Abacı, Osman Bahri Turgut, Tuğrul Eryılmaz, Uğur Bilge, Volkan Dede, Yurdaer Altıntaş.
Radikal Gazetesi özel jürisi: İsmet Berkan, Tuğrul Eryılmaz, Elçin Yahşi, Cem Erciyes, Murat Çelikkan, Metin Öztürk.

Katılım adresi
Fotoğraflar, katılım formuyla birlikte, Fotografevi, Galatasaray Meydanı, Tütüncü Çıkmazı, No: 4, 34433, Beyoğlu/İstanbul adresine gönderilebiliyor. Ayrıntılı bilgi için: 0212 249 02 02.
411
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.