Magazin

En güzel bayram kutlanıyor

En güzel bayram kutlanıyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta kutlanıyor. Yöneticilerin koltuklarına oturan çocuklar, 11 yıllık eğitim, sokak köpeklerinin toplanması, spor salonu ve müze açılması talebinde bulundu.

TBMM Başkanı Ömer İzgi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret ederek, çelenk koydu.

Heyette, Başbakan Bülent Ecevit, DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcıları Devlet Bahçeli, Mesut Yılmaz ve Hüsamettin Özkan, çok sayıda bakan, TBMM Başkanvekilleri, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, SP Genel Başkanı Recai Kutan, milletvekilleri ve protokoldeki diğer üyeler yer aldı.

11 YILLIK EĞİTİM NE ZAMAN?

Şişli Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu'ndan bir grup öğrenci İstanbul Valisi Erol Çakır'ı ziyaret etti.

Ziyarette, 23 Nisan nedeniyle temsili olarak İstanbul Valiliği koltuğuna oturan 5. sınıf öğrencisi Metin Durakoğlu, daha fazla okul ve huzurevi açmak istediğini söyledi.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey'i arayan Durakoğlu, 8 yıllık eğitim konusundaki çabalarını ilgiyle izlediğini bildirdi.

Durakoğlu, "Yalnız 11 yıllık eğitimi ne zaman getireceğinizi merak ediyorum. Bir de bizim sınıf 45 kişi. Sıkışık sıkışık oturuyoruz. Bu konudaki düşüncelerinizi merak ediyorum" dedi.

TAKSİM'DEKİ TÖREN

İstanbul Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda düzenlenen törende, Vali Erol Çakır'ın anıta çelenk koymasından sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törene, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Çetin Doğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Balıbey, Milli Eğitim Bakanlığı Danışmanı Refet Angın ve öteki yetkililer katıldı.

'BAŞIBOŞ KÖPEKLER TOPLANSIN'

Konya Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret eden çocuklar, çocuk parklarının artırılması ve başıboş köpeklerin toplatılmasını istedi.

Bayram nedeniyle başkanlık koltuğuna oturan Karatay Kocatepe İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Faruk Yavuz temsili başkan olarak,bütün çocukların, çocuk parklarının yetersiz olduğunu ve yeni parkların yapılması yönünde talimat verdi.

OKULA SPOR SALONU YAPILSIN

İzmir Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören, Anıta çelenklerin konulması ile başladı.

23 Nisan dolayısıyla İzmir Valisi Alaaddin Yüksel'in koltuğuna Öğretmenler ve Şeker Mevhibe İlköğretim Okulu 5-A sınıfı öğrencilerinden Canberk Berker oturdu. Canberk Berker, ilk olarak Emniyet Müdürü Halil Tataş'ı telefonla arayarak Cumhuriyet Alanı ve törenlerin yapılacağı Atatürk Stadı'nda gerekli tedbirlerin alınıp alınmadığını sordu.
Berker, daha sonra İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina'yı arayarak okuduğu okulun imar planının 4 kat olduğunu, 4. kat ilavesi için gerekli iznin verilmesini ve yapılacak kata da spor salonu yapılmasını istedi.

'KRİZDEYİZ BELEDİYE İŞYERLERİ AÇSIN'

Kocaeli Valisi Erdal Ata, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi Bülent Atmaca'ya devretti. Ata'nın makamına oturan Bülent Atmaca da ülkenin birçok sorunu bulunduğunu, bu sorunların çözülmesinde valilere büyük görevler düştüğünü belirti.

Atmaca, Vali Ata'dan, tarihi eserlerin korunması için müze kurulmasını talep etti.

İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen'in makamına da Mehmet Akif İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencisi Alped Aklan oturdu. Aklan, halkın ekonomik krizden kötü etkilendiğini belirterek "Krizden kurtulmamız lazım, bunun için belediyeye ait işyerleri açalım" dedi.

EGE'NİN SAVUNMASI ARMAĞAN'A EMANET

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Ege Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon, makamını 12 Eylül İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Armağan Kocaoğlu'na devretti.

Orgeneral Tolon, Ege Ordu Komutanlığı görevinin 24 saat süresince Armağan Kocaoğlu'nun uhdesinde kalacağını, Türkiye'nin dörtte birinde bulunan tüm birliklerin, subay, astsubay, uzman erbaş, erbaş ve erleriyle, sivil memurlarıyla, yeni komutanın emir ve komutasında olduklarını bildirdi.

12 yaşındaki Armağan Kocaoğlu da görevi devraldıktan sonra yaptığı açıklamada, Ege Ordu Komutanlığı'nın kendisine tahsis edilen bölgede yurt savunmasını sağlayacağını, aynı zamanda Atatürk İlke ve İnkılapları'nın takipçisi olacaklarını belirterek, bu gücü yüce Türk ulusundan aldıklarını söyledi.

SAMSUN'DA, GÖSTERİLER ERTELENDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Samsun'da yapılacak gösteriler, havanın yağışlı olması nedeniyle 28 Nisan Pazar gününe ertelendi.

Samsun'da, Vali Muammer Güler ile öteki yetkililer ve kuruluşlar, Atatürk Anıtı'na çelenk sundular. 19 Mayıs Stadı'nda yapılması planlanan kutlamaların hava koşulları yüzünden iptal edilmesi üzerine,törene Yaşar Doğu Spor Salonu'nda devam edildi.

Kutlamaların tören bölümü burada gerçekleştirdi. Öğrencilerin gösterileri ise 28 Nisan Pazar gününe ertelendi.
Yayın tarihi: 22.04.2002
463
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.