Magazin

En fedakar anne adayı

En fedakar anne adayı

Bursa'da hapşırığını engellemek için ağzını ve burnunu kapatınca, meydana gelen basınçla felç olan 8.5 aylık hamile Aygün Çokelliler, en fedakár anne adayı seçildi.

Bebeğini sağ salim kucağına alabilmek için ameliyatı bile göze alan 25 yaşındaki genç anne, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi gördüğü doktorlar tarafından bu unvana layık görüldü.

Karnındaki bebeği nedeniyle soluk almakta güçlük çekince rahat nefes alması için boğazına ameliyatla tüp yerleştirilen Çokelliler, eşiyle dudak okuyarak iletişim kurabiliyor.

115 gündür yoğun bakım ünitesinde tedavi altında bulunan Çokelliler'in üç hafta içerisinde bir kız çocuk annesi olacağı öğrenildi.

Eşinin 'Sedanur' adını verdiği kızını çok merak ettiğini söyleyen Hakan Çokelliler, ''Aygün ile dudak okuyarak iletişim kuruyoruz. Onu hayata bebeğimiz bağlıyor. Bebekten dolayı yaşamı daha da zorlaştı. Ama buna rağmen karnındaki bebeği çok istiyor ve merak ediyor'' dedi.
Yayın tarihi: 12.05.2002
394
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.