Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En çok kazanan ünlüler

En çok kazanan ünlüler

Forbes dergisi, oynadıkları filmlerin gişe hasılatlarıyla oranlayarak Hollywood'un en çok kazanan ünlülerini belirledi. İşte listede ilk 10.

Güncellenme tarihi: 28.04.2014
Kidman'ın fotoğrafları için tıklayın Lopez'in fotoğrafları için tıklayın Crowe; 100 milyon dolara mal olan ve gişede 460 milyon dolar getiren Gladyatör'den sonra kazancını arttırdı. Daha sonraki projeleri Cinderella Man ve A Good Year yapımcıların pek yüzünü güldürmese de Crowe'un yeni filmi American Gansgter yine onu eski günlerine döndürdü. Russell Crowe, oynadığı filmin gişede kazandığı her 5 doların 1 dolarını alıyor. Bu da onu en çok ödenen ünlüler sıralamasında ilk sıraya yerleştirdi. Nicole ikinci sırada Kidman'ın başrolünü oynadığı Bewitched (Tatlı Cadı) 84 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilmesine karşın gişede 132 milyor dolar elde etti. Kidman filminin gişede elde ettiği her 8 doların 1 dolarını kendi kişisel servetine ekliyor. Dolayısıyla Forbes'un listesine ikinci sırada. Oynadığı filmin gişede kazandığı her 8 doların 1 doları Jim Carrey'nin kasasına gidiyor. Oynadığı filmden kazandığı her 8 doların 1 doları Will Smith'in. O dönemde birlikte olduğu Ben Affleck ile başrollerini paylaştığı Gigli, Lopez'in kariyerindeki en büyük başarısızlık. Oynadığı filmin gişede elde her 9 doların 1 doları Jennifer Lopez'in kasasına gidiyor. Sandler altıncı Filmlerinin gişede kazandığı her 9 doların 1 doları Sandler'ın. Genç aktör en çok kazananlar listesinde altıncı sırada. Listenin yedinci sırasında filmin kazandığı her 9 doların 1 dolarını servetine ekleyen Cameron Diaz var. Hollywood'un en güçlü aktörlerinden biri olan Denzel Washington, her 10 doların 1 dolarını kişisel servetine ekliyor. Son dönemin öne çıkan aktörlerinden biri olan Will Smith filmden elde edilen her 10 doların 1 dolarını kazanıyor. Cruise inişli çıkışlı bir grafik çiziyor. Aktör son filmi Lions for Lambs'den (Aslanı Kuzulara) sadece 45 milyon dolar aldı. Cruise filminin kazandığı 11 doların 1 dolarını kişise servetine ekliyor. (Hürriyet)
354
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.