Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

En büyük düşüm Nelson Mandela'yı oynamak

En büyük düşüm Nelson Mandela'yı oynamak

Hollywood'un belki de en ünlü karakter oyuncusu Morgan Freeman, en büyük düşünü Kelebek'e açıkladı.

'Million Dollar Baby' filmi ile Oscar kazandı. 68 yaşındaki aktör, 'Batman Begins' filminde de ufak ancak anlamlı bir rolü üstleniyor. Morgan Freeman, en büyük düşünü Kelebek'e açıkladı.

'Batman' ile ilk ne zaman tanışmıştınız?
Sanırım 1944'te. O zamanlar Comic Books (Çizgi roman) koleksiyonu yapmak modaydı. Öyle televizyon filan yoktu. Tabii sadece Batman de yoktu. Fantastik resimli romanları okumak bizi de güçlü hissettiriyordu.

Batman Begins'te rolünüz ufak ama Lucius Fox, Bruce Wayne yani Batman'in hayatında önemli bir insan.
Bu meslekte ufak, büyük rol diye bir şey yoktur. Önce o konuda anlaşalım. Lucius Fox, Wyne Enterprises'ta teknoloji mucidi olarak çalışıyor ve Bruce Wyne'in Batman olmasına yardım ediyor. Yani James Bond'un Q'su gibi sağ kolu.

Niçin bu rolü kabul ettiniz?
Tabii ki para için. Yedi gün çalıştım, muhteşem eğlendim ve cebime para koydum.

Oscar'ı kazandıktan sonra yaşamınızda bir değişiklik oldu mu?
Elbette oldu. Şimdi Mississipi Nehri deltasında daha çok yelken sporu yapıyorum. İki uçağım var. Uçmayı da seviyorum. Ama en çok sinemayı seviyorum.

Her role inanılmaz uyuyorsunuz...
Bir karakter öncelikle gardıroptan çıkar. Doğru aksesuvar önemlidir. Gerisi kendiliğinden gelir. Benim için şapka önemlidir. Her filmde şapka takarım. Ama o role uydurmak gerekir. Ben bunu yapıyorum ve benim için harika aktör diyorlar. Neden bilmiyorum!

Peki onca film çevirdiniz, onca karaktere büründünüz. Özellikle oynamak istediğiniz bir karakter var mı?
Evet var ve zaten şimdi bunun üzerinde çalışıyorum. Nelson Mandela'yı canlandıracağım. Bunun için de yakında Güney Afrika'ya onun yanına gideceğim.
(Hürriyet)
458
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.