Magazin

Emre Altuğ: Bir kez reddedildim

Emre Altuğ: Bir kez reddedildim

Emre Altuğ, rol aldığı "Hasret" dizisinde istemeyerek nikah masasına oturmak zorunda kaldı. Gerçek hayatta sadece bir kez evlenme teklif ettiğini ve reddedildiğini söyleyen Altuğ, o zamandan sonra kimseye evlenme teklif etmediğini itiraf etti.

Emre Altuğ, Kanal D'nin yeni dizisi "Hasret"in setinde, zorla nikah masasına oturtuldu. Bir başkasını severken, ailesinin zoruyla Ayşe'yle (Bahar Akça) nikah masasına oturmak zorunda kalan Altuğ, gerçek hayatta ise bir kez evlenme teklifinde bulunduğunu ama reddedildiğini söyledi: "Bir kere evlenme teklif ettim, reddedildim. O zamandan beri kimseye evlenme teklif etmiyorum."

Fato düğünü bastı
Yönetmenliği Ümit Efekan'ın yaptığı, başlıca rollerini Fatma Girik, Emre Altuğ, Açelya Akkoyun, Fahriye Evcen, Bahar Akça, Ceyda Düvenci, Zafer Algöz ve Günay Girik'in paylaştığı "Hasret" adlı dizinin çekimleri İstanbul Karaağaç Köyü'nde yapıldı. Emre Altuğ'un (Poyraz) Bahar Akça (Ayşe) ile zorla evlendirildiği köy düğünün çekimlerinde, Fatma Girik (Hasret) düğünü basıyor. Emre Altuğ düğünde evlenmekten vazgeçip aşık olduğu Fahriye Evcan'a kaçıyor. (Ayşe'nin de Poyraz'ın gönlü başkalarında olduğu halde ailelerinin zoruyla evlendiriliyor. Ayşe'nin sevdiği geçen hafta intihar edince, Fatma Girik oğlunun ölümünden hemen sonra evlendiği için düğünü basıyor)

Fato ve Emre Altuğ, soğukla savaştı
Önceki gün Karaağaç Köyü'nde gerçekleştirilen çekimlerde, Fatma Girik ve Emre Altuğ soğuk havaya rağmen büyük özveriyle çalıştı. Çekimlerde bir hayli üşüyen Türk Sineması'nın usta oyuncusu Fatma Girik ve Emre Altuğ çareyi sıcak çayda buldular. "Çaysız bir set düşünemiyorum" diyen Girik, bu dizide de bir önceki dizisinde ki kostümle çıktı. Emre Altuğ, set arasında çeket üstüne mont giyip bir nebze olsun ısınırken, bu koşullardan daha zor koşullarda çalıştığını şu sözlerle açıkladı: "Lise Defteri'ni çekerken böyle soğuk havada denize bile girdiğimi biliyorum. Sabaha karşı denizden kurtarılma sahnesi çekilirken, en çok üşüdüğüm sahne o dur." dedi.

Aşk racon dinlemez
Altuğ "İki düşman ailenin aşık çocuklarıyız. Romeo Jüliet hikayesi. Aileler zorla bizi evlendirmeye kalkıyor. Bizim de aşık olduğumuz bir insan var. Düğünden oraya gider miyiz, gidebilir miyiz, bilemiyorum" diyor. Medya mensupları, Emre Altuğ'un düğünden sevgilisi Fahriye Evcen'e kaçacağını öğrendiklerini söyleyip, "düğünü yarıda bırakıp kaçmak delikanlılıkta racona uyar mı?" diye sorulması üzerine, Altuğ; "Aşk bu belli de olmaz, racon dinlemez" diyor.

İlk defa drama da oynuyor
"Oynadığım bütün diziler farklıydı, bir tanesi komediydi zaten. Onu saymıyorum, Tatlı Hayat'ta ki rolüm son derece görgüsüz, zengin iş adamının zıpır oğluydu. Lise Defteri'nde bir kaza neticesinde bacakları tutmayan, Liseli çocuğu oynadım. Geçen sene tam bir playboy'ken, bütün kızlar zekasına pervaneyken, zeki asistanına aşık olan, sonradan güzelleşen bir kızla aşk yaşayan, playboy'luktan iş adamına geçiş yapan birini oynuyordum. Diğer dizilerin ortak noktası şehirli olmalarıydı. Bu kasabalı. Bence bu köy düğünü değil, kasaba düğünü. Burada köy düğünü gibi yapılıyor olmasının özel bir nedeni var, benim babamın herkese bunu göstermek isteği. İlk üç bölümü Altınoluk'ta Edremit'te çektik. Edremit'te başlayan bir hikaye."

Emre Altuğ olsaydı çözerdi
Canlandırdığı karakterlerden kendine yakın olan birini görmediğini söyleyen Emre Altuğ, "Hepsi ayrı hayatlar, bu çocuk Poyraz değil Emre Altuğ olsaydı, aile açısından bakış açısıyla Emre Altuğ bu sorunların hepsini çözerdi zaten. Yaşanan sorunların hiç biri olmazdı, hiç buraya tırmanmazdı. İki aile arasında ki düşmanlığı sürekli çözerdi. Ama Poyraz, yetiştiriliş tarzı yüzünden, babası yüzünden ve içinde bulunduğu sorunlar yüzünden, çözemiyor. Çözemediği içinde, kaçmayı seçiyor en son." dedi.

Biri diğerinin önüne geçmez
Ünlü popçu Emre Altuğ, bir tarafta şarkıcılık, diğer tarafta oyunculuk, bu tempoya nasıl ayak uyduruyorsunuz sorusuna, "Ben uzun zamandır ayak uyduruyorum, bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Yaşayacağımı da sanmıyorum. Her ikisini de seviyorum ve sevdiğim sürecede yapacağım." dedi. Birisi diğerinin önüne geçebilir mi? sorusuna Altuğ "Hayır, hiç geçmedi şimdiye kadar. Bazen bir tanesi biraz daha popüler oluyor tabii. Yeni albüm çıkmışken albüm daha popüler oluyor. Yeni dizi başlayınca dizi daha popüler oluyor ama hiç biri birin önüne geçmedi. Benim hayatımda zaten bu iki şey üzerine kurulu, hep böyle devam edecek." diyor.

Eşkiya'yı oynayacak
Tiyatroyu düşünmediğini söyleyen Emre Altuğ, iki tane sinema filmi projesi olduğunu söylüyor. Yönetmenliğini Semir Aslanyürek'in yapacağı, başlıca rollerini Fikret Kuşkan, Nejat İşler ve Emre Altuğ'un paylaşacağı "Eve Giden Yol" adlı filmin çekimlerine Nisan ayında başlanacak. Semir Aslanyürek'in filmin senaryosunu 15 yılda hazırlamış olduğunu öğrendiğini belirten Emre Altuğ "Burada çok kötü ruhlu, eşkiyayı canlandırıcam. Zengin bir ağanın oğlu, son derece yılan, herkese kötülük eden bir adamı oynayacağım. Böyle kötü bir rolü uzun zamandır oynamak istiyordum. Hikayenin konusu 1800'lü yılların sonuyla 1900'lü yılların başında Kütahya'da geçiyor. Burada son derece yılan, herkese kötülük yapan bir adamı canlandırıcam." diyor. Yaşanmış bir hikayeden yola çıkıldığını söyleyen Emre Altuğ dördüncü sinema filminde Haluk karakterini canlandıracak. Altuğ ikinci sinema filminin iki ay sonra belli olacağını belirterek, arkadaşının yazdığı bir senaryoda rol alacağını söyledi.

"Bir kere evlenme teklifi ettim, reddedildim"
Emre Altuğ nasıl bir düğün isterdi sorusuna yakışıklı sanatçı "Hiç düşünmedim" diye yanıt verirken bir kez reddedildiğini de itiraf etti. Altuğ "Ben bir kere evlenme teklifi ettim, reddedildim. Ondan sonra hiç evlenme teklifi etmedim." dedi. 7 yaşındayken evlenme teklifi ettiğini söyleyen sanatçı, espri mi yapıyor sunuz? diye sorulması üzerine "Hayır, espri değil bayağı ciddi ciddi evlenme teklifi ettim ama reddedildim. O zamandan beri hiç kimseye evlenme teklifi etmiyorum" dedi.
(Hürriyet)
Yayın tarihi: 21.03.2006
616
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.