Magazin

Elvan bin 500'de finalde

Elvan bin 500'de finalde

Atletimiz Elvan Abeylegesse, yarı final serisinde dördüncü olarak finale kalmayı başardı.

Elvan yarıştan sonra yaptığı açıklamada Türk halkına desteklerinden ötürü çok teşekkür ettiğini söyledi. Elvan, "antrenörüm dördüncü yarış olduğu için yavaş koşmamı söyledi. Finale kaldığım için mutluyum" diye konuştu.

Cioncan birinci oldu
Yarışta birinciliği Rumen Maria Cioncan 4:06.69'la kazanırken, Polonyalı Anna Jakubczak 4:06.77 ile ikinci, Rus Tatyana Tomashova 4:06.80'le üçüncü, Elvan Abeylegesse 4:07.10'la dördüncü ve Faslı Hasna Benhassi 4:07.39'la beşinci olarak ilk seride finale yükselen atletler oldu.

Umuda yolculuk
Yarıştan sonra konuşan Elvan Abeylegesse'nin antrenörü Ertan Hatipoğlu, ''Umuda yolculuk devam ediyor'' dedi. Elvan Abeylegessi'nin, beklenenden çok iyi bir yarış çıkardığını ifade eden Ertan Hatipoğlu, "Çok tasarruflu koştu. Hırpalanmadan finale kaldı. Yarış taktiğini çok iyi uyguladı. Son 300 metreki sprinti çok iyiydi. Bu da Elvan'ın ne kadar süratli olduğunu gösterdi" diye konuştu.

Hatipoğlu, Abeylegesse'nin, beş bin metrede yaşadığı şoktan sonra sergilediği bu performansın onun ne denli büyük bir atlet olduğunu gösterdiğini sözlerine ekledi.
Yayın tarihi: 26.08.2004
332
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.