Magazin

Elektronik müziğe doyacağız

Elektronik müziğe doyacağız

İstanbullu elektronik müzik severler, 29 Nisan-7 Mayıs arasında gerçekleştirilecek Phonem By Miller / Elektronik Müzik Platosu ile dokuz gün sürecek bir eğlenceye hazırlanıyor.

Miller'ın ana sponsorluğunda ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı ile Kod Müzik işbirliğinde düzenlenen Phonem By Miller / Elektronik Müzik Platosu başlıyor. 29 Nisan-7 Mayıs arasında gerçekleşecek etkinlikte yine elektronik müzik meraklılarını sevindirecek çok sayıda sanatçı ve grup yer alıyor. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek etkinlikte konser ve partilerin yanı sıra atölye çalışmaları ve paneller de yer alıyor.

Phonem By Miller, 29 Nisan Cuma akşamı İndigo'da düzenlenecek partiyle başlayacak. dR. Warp'ın performans göstereceği gecenin sürprizi ise 13 kişilik modern caz grubu Tied&Tickled Trio ve deep-house'ın öncü ikilisi Tiefschwartz.

Cumartesi ise büyük gece. Yeni Melek Gösteri Merkezi'nin sahnesini son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Peaches ve Notwist paylaşacak. Ayrıca Radyo Eksen session ve Disk Jockey Ari'yi de dinleyebilirsiniz.

Festivalin medya sponsorlarından Dinamo 103.8 FM'in 4 Mayıs Çarşamba gecesi düzenleyeceği parti de kaçırılmamalı. Dinamo DJ'lerinin yanı sıra bu yılın Miller Master DJ'i seçilen Utkan Tunca ve geçen yılki yarışmanın birincisi Uygar Pulat'ın performanslarını da İndigo'da izleyebilirsiniz.

Perşembe akşamı Babylon'da Fransız sanatçı Anthony Gonzales'in projesi M83 var. Cuma gecesi ise yine aynı mekanda DJ Fasitdaire ve hemen ardından da Berlin underground müzik sahnesinden Electrocute'u dinleyebilirsiniz. Gecenin bombası ise son yılların en özgün prodüktörlerinden biri olarak gösterilen Amon Tobin.

Kapanışı Radioactiveman, Andrew Weatherall ve Agentorange yapacak
7 Mayıs'taki kapanış partisi de muhteşem olacak. Dinamo FM'in kurucularından Agentorange'ın performansını Andrew Weatherall izleyecek. New Order ve Primal Scream gibi gruplarla çalışan Weatherall'un topluluğu 2 Lone Swordsmen'in diğer yarısı olan Radioactiveman de kapanış partisinin diğer bombası...

Fiyatları 20 ile 30 YTL arasında değişen Phonem by Miller'ın biletlerini Biletix'ten alabilirsiniz. İKSV üyeleri ise kendilerine özel indirimlerden yararlanabilirler. Festivalde yer alan söyleşiler ve atölye çalışmalarına katılım ise ücretsiz.
(Milliyet Cumartesi)
Yayın tarihi: 24.04.2005
431
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.