Magazin

Ekşi Sözlük yazarları Cem Yılmaz'ı yuhaladı

Ekşi Sözlük yazarları Cem Yılmaz'ı yuhaladı

Ekşi Sözlük'ün 12'nci doğum günü düzenlenen partiyle kutlandı. Cem Yılmaz'ın gecede sahne alacağını sanan sözlük yazarları, ünlü komedyen gösteri yapmayınca sloganlar atarak yuhaladı. Ama işin gerçeği başkaydı.

Önceki akşam Hilton Convention Center'da yapılan partiye, yalnızca sözlük yazarları ve onların bir davetlisi katılabiliyordu. Az sayıda basın mensubu ve özel davetlinin içeri alındığı gecede, Cem Yılmaz'ın da sahne alacağı sanılıyordu.

Oysa ki açıklanan programda 'Cem Yılmaz'ın sahne alacağı' bilgisi yoktu. Yalnızca, "18.00-19.30 arasında Cem Yılmaz tarafından hazırlanan ve içeriğini bizim bile tam olarak bilmediğimiz çok gizli etkinlik" sözleri programda yer alıyordu. Sözlük yazarları bu cümleyi yanlış yorumladı.'Çok gizli etkinlik', Cem Yılmaz'ın yazarlarla özel olarak konuşmasıydı. Komedyene ayrılmış odaya bazı yazarlar birer dakikayla alınıyor, fotoğraf çektirip sohbet ediyordu.

Bu etkinlikten haberi olmayan sözlük yazarları, Cem Yılmaz'ı beklemekten yoruldu. Bu sırada sahneye çıkan biri, "4.5 saattir dışarıda bekleyen arkadaşlarımız var. Lütfen yazarlığınızı gösterin ve protestomuza katılın" çağrısını yapınca salonun yarısı dışarı çıkıp slogan atmaya başladı. Hedef, davetlileri içeri almayan organizasyon yetkilileri ve sahneye çıkmayan Cem Yılmaz'dı. Olaylar karşısında şaşıran Cem Yılmaz ise, mekanı terk etti.
(Milliyet)
Yayın tarihi: 14.02.2011
537
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.