Mahmure

Magazin

Magazin Gündemi

Eksi 35 derecede buz gibi sanat

Eksi 35 derecede buz gibi sanat

Tamamı buzdan yapılmış kardanadam, at, kadın ve hatta Niagara Şelalesi heykelleri ve dondurucu soğukta, bu dev heykellerin yanında çeşitli kostümler içinde buz pateni yapan insanlar...

Burası Çin'in kuzey bölgesinde bulunan Heilongjiang eyaletinin başkenti Harbin. Önceki gün başlayan 23. Harbin Uluslararası Buz ve Kar Festivali, dünyadaki en büyük buz festivali. Bu görsel buz şenliğine katılanlar ve ziyaretçiler, soğuk havanın keskinliği ve buzdan heykellerin etkileyiciliği arasında kalıyor. Bölgede sıcaklık eksi 35 dereceye kadar düşüyor.

Festivalde buz heykellerin geniş bir alana yayılan sergisinin yanı sıra yüzme, buz hokeyi ve kayak yarışları da yapılıyor. Film festivali, resim, kaligrafi ve fotoğraf sergilerinin yanı sıra yine buz üstünde halk dansları, şarkılar ve düğün seremonileri de etkinliğin bir parçası. Buz festivali bir ay boyunca sürüyor.
(Radikal)
324
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.