Magazin

Ekonomik kriz dizileri de vurdu

Ekonomik kriz dizileri de vurdu

Ekonomik krizin etkisi TV dizi ve programlarında kendini gösterdi. "Arım Balım Peteğim" kalkıyor, Asi 15 günde bir yayınlanacak, Erbulak'ın işine son verildi...

Güncellenme tarihi:
Dünyayı saran ekonomik kriz nedeniyle TV yöneticilerinin yapımcılardan yüzde 30 indirim istemesinin ardından ekrana vedalar da başladı. Asi dizisinin yeni bölümlerinin artık yüksek maliyetten ötürü 15 günde bir yayınlanacağı öğrenildi. Ayvalık'ta çekilen Yol Arkadaşım dizisinin de aynı nedenden ötürü ilerleyen bölümlerde İstanbul'a taşınacak. Kurtlar Vadisi Pusu'nun ise durumu belirsizliğini koruyor. Krizin etkisi kadın-eğlence programlarını da vurdu. "Konuşa Konuşa"nın ardından Petek Dinçöz'ün sunduğu "Arım Balım Peteğim" in de Kasım ayı sonunda yayından kaldırılacağı öğrenildi. Programın kaldırılmasının kesin olduğu, gerekirse tazminat bile ödeneceği iddia edildi. Dizi ve programların birer birer kaldırılması oyuncuları da etkiledi. Bunlardan biri de yılların oyuncusu Füsun Erbulak.. 'Yol Arkadaşım' dizisinde Meseret'in annesi Dürüye'yi oynayan Erbulak, kendisine diziden gönderildiğiyle ilgili bir bilgi verilmediğini belirterek "En son 12. bölümde oynadım. Ondan sonra oyuncuları aldıkları ücreti indirme meselesinde toplantıya çağırmışlar. Beni çağırmadılar. Kimisi kabul etmiş, kimisi kabul etmemiş, ya da hepsi kabul etmiş bilmiyorum. Bir de böyle bir şey söz konusu oldu. Ben Tümay Özokur ajansa bağlıyım. Dediler ki 'Galiba abla yazmayacaklar artık sana'. Ben de Çağan Irmak'ı aradım. Pek tatminkar bir cevap vermedi" dedi. (Vatan)
Yayın tarihi: 30.10.2008
445
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.