Magazin

Efsane dizi Dallas geri dönüyor

Efsane dizi Dallas geri dönüyor

Milyonları ekran karşısına toplayan 1980'lerin efsane dizisi "Dallas", beyazperdeye aktarılıyor.

Teksaslı Ewing ailesinin Soutforke çiftliğindeki fırtınalı hayatını konu alan "Dallas" dizisi sinema filmi oluyor. Aslında bir yıl önce projesi gündeme gelen film için aylardır süren yönetmen arayışı nihayet sonuçlandı.

"Bu Nasıl Sarışın" adlı filmin yönetmenliğini de üstlenen Avustralyalı Robert Luketic'in kamera arkasına geçmesi kesinleşirken şimdi sıra J.R'ı bulmaya geldi.

Willis nasıl kötü adam olacak?
"Dallas" filmi için ön plana çıkan "J.R" adayları arasında Bruce Willis şanslı görünüyor. Her rolün altından kalkacak başarılı oyunculuğu tartışılmasa da Willis için düşündürücü olan bugüne kadar hiç "kötü adamı" canlandırmamış olması.

"Die Hard" serisinde kötülerin hakkından gelen, "Altıncı His" filminde babacan bir psikologu, "Komşum Bir Katil" adlı yapımda bile sevimli bir mafya babasını canlandıran Willis, gülümsemesiyle tüyleri diken diken eden, kardeşlerini bile bir kalemde harcayan J.R için fazla "iyi" gibi görünüyor. ´

Travolta da aday
"J.R" karakterinin diğer adayı John Travolta ise kıvrak dans figürlerini döktürdüğü filmlerden "Ucuz Roman" gibi silahların konuştuğu yapımlara adım atsa da Willis karşısında şansı az bulunuyor. Son yıllarda beyazperdede önemli bir çıkış yakalayamayan Travolta, eğer role seçilirse yeniden parlamayı ümit ediyor.

Diğer karakterler belli değil
Michael Costigan ve efsane dizinin yaratıcısı David Jacobs'un yapımcılığını üstlendiği filmin senaryosunu "Çelik Manolyalar" filminin senaristi Robert Harling kaleme alıyor. Filmde baş karakterlerden Bobby, Sue Ellen, Pamela ve Ray için ise henüz aday belirlenmedi.

Fırtına gibi esmişti
"Dallas" dizisi 1979-1991 yılları arasında Türkiye'nin de aralarında bulunduğu ülkelerde gösterilmiş ve ilgiyle izlenmişti. Özellikle J.R'ı kimin vurduğu sorusuyla günlerce gösterildiği ülkelerdeki seyircilerin kafasını meşgul eden dizide başrolü Larry Hagman (J.R), Patrick Duffy (Bobby), Victoria Principal (Pamela) ve Linda Gray (Sue Ellen) üstleniyordu.
Yayın tarihi: 17.10.2004
343
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.