Magazin

Ed Wood'un kayıp filmi bulundu

Ed Wood'un kayıp filmi bulundu

'Bütün zamanların en kötü yönetmeni' olarak kabul edilen Ed Wood'un son filmlerinden, 15 yıldır kayıp olan 'Necromania' bulundu.

Günümüzde neredeyse tüm yapıtları kült haline gelen yönetmen Ed Wood hayranlarına müjde! Wood'un 1971 yılında üç günde 7 bin dolarlık bütçeyle yaptığı ve kopyaları çekimlerin bitmesinden birkaç gün sonra ortadan kaybolan 'Necromania' bulundu. 'Necromania', genç bir çiftin cadılar meclisi tarafından cinsel olarak eğitilmelerini anlatan bir seks filmi. Filmin biri kesilmiş, diğeri tam iki kopyasının DVD kopyaları gelecek hafta 19.99 dolar fiyattan piyasaya çıkacak.

Kült filmlerin yönetmeni
10 ekim 1924'te dünyaya gözlerini açan Edward Davis Wood, 1948'de çektiği 'The Streets of Laredo' ile sinemaya atıldı. 'The Sun was Setting', 'The Lawless Rider', 'Glen or Glenda?', 'Death of a Travestite' ile Hollywood'da kendine 'haklı bir yer' edindi.

'Sex Education Correspondence School', 'Orgy of the Dead', 'Plan 9 From Outer Space', 'The Bride and the Beast' ve 'Bride of the Monster' gibi filmleriyle tüm dünyada tanındı.

Johnny Depp canlandırdı
Çektiği absürd ve ucuz bütçeli filmleriyle 'bütün zamanların en kötü yönetmeni' yakıştırması yapılan ve 10 aralık 1978'de, henüz 53 yaşındayken yaşama veda eden Wood'un hayatı, 1994'te sinemaya aktarıldı. Rudolph Grey'in kitabından Scott Alexander'ın senaryolaştırdığı filmi Tim Burton yönetti ve Ed Wood rolünü de Johnny Depp canlandırdı. Filmde Martin Landau, Sarah Jessica Parker, Patricia Arquette gibi ünlüler de rol aldı.
Yayın tarihi: 28.10.2004
464
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.