Magazin

Duygularıma hakim olamadım

Duygularıma hakim olamadım

Yedi yıldır birlikte olduğu Emre Aşık ile yollarını ayıran, geçtiğimiz hafta MED Yapım'ın sahibi Fatih Aksoy'la birlikte Nice'e giden Aysun Kayacı, yaşadığı ilişki hakkında ilk kez Hürriyet'e konuştu...

Aksoy ile birlikteliğini doğrulayan güzel manken, 'Son dönemlerde yaşadıklarımın sıralamasında bir hata yok. İnsan duygularına hükmedemez. Ben de gerçekten duygularıma hükmedemedim' dedi. İşte Aysun Kayacı'nın samimi itirafları...

Emre Aşık ile neden ayrıldınız? Yani üçüncü bir şahıs yüzünden mi bitti ilişkiniz?
Hayır, üçüncü bir şahıs yüzünden bitmedi bizim ilişkimiz. Aslında özel hayatım hakkında konuşmak istemiyorum. Biz Emre ile birlikteyken de konuşmamıştık. Şimdi de çok fazla konuşmuyoruz.

Ama Emre 'Ölünün arkasından konuşmak istemiyorum' dedi...
Başkasının konuşması üzerine bir şey söylemek istemiyorum. Başkasının düşünceleri üzerine konuşmak yaşam ilkelerime de aykırı zaten.

Sanki yedi yılın ardından ilişkiniz dostça bitmemiş gibi...
Yo hayır, dostça ayrıldık. Bunun sıralamasında bir terslik yok. Biz ayrıldıktan sonra bir yakınlaşma yaşamaya başladım. Sadece her şey biraz hızlı gelişti. Problem de burada zaten..

14 Şubat Sevgililer gününde Emre ve seninle yaptığımız röportajda aşkınızın ne kadar büyük olduğundan bahsetmiştiniz. Bu iki ay içinde ne oldu...

Aşk zaten bitmiş oluyor. Ve sen ne yazık ki onun bitmiş olduğunu anlamıyorsun. Geçmişte yaşadığın o büyük aşka ve ilişkiye olan saygından dolayı aşk bitmiş gibi davranamıyorsun ve aşkının bittiğini de zaten iki yıl bilinçaltın senden gizliyor. Yani bazı şeyleri kendinden gizliyorsun. Yaşadığın ilişkinin güzelliğine saygı duyuyorsun. Hakikaten bizim aşkımız bitmişti ama çok güzel bir ilişki yaşamaya devam ettik.

Yani Emre ile aşkınız iki yıl önce bitmişti...
Evet. Ama bilinçaltın sana güzel bir oyun oynuyor ve bitmiş bir şeyi saklıyor. Vicdan devreye girince de olmuyor, kopamıyorsun. O yüzden de ilişkini birden- bire bitiremiyorsun. Bizde de öyle oldu. Birdenbire bitiremedik. Bizim ilişkimiz de 14 Şubat'tan sonra bitmedi tabii ki. Sadece yaşadığın ilişkiye saygından dolayı bilinçaltın bunu senden çok güzel bir şekilde gizliyor.

Emre evlenmedi, Aysun ayrılmaya karar verdi denildi. Ayrılığı sen mi istedin?
Yok canım evlilikle falan ilgisi yok. Çok özelim kimseyi ilgilendirmez. Bizim gönderdiğimiz faks çok samimi bir fakstı ve Emre ile ortak aldığımız bir karar doğrultusunda bu faksı gönderdik. Bu ilişkinin bitmesinin gerçekten tek bir nedeni ama en önemli bir nededi var, aşkın bitmiş olması. Bunu ancak birbirimize itiraf edebildik. Ve aşk, tek taraflı bitmez. Ne o bedbaht oldu ne de ben... Demek ki ikimiz de böyle bir şeyin olmasını istiyorduk, bekliyorduk. Zamanı geldi ve birbirimize söyledik. Sonrasında da, 'Evet ya, doğru bir karar verdik' dedik.

Emre'ye ihanet etmedim
Nasıl bir dostça ayrılık oldu bu? Yani vedalaştınız mı, konuşmanız bittikten sonra ne yaptınız?
Ben eşyalarımı toplarken Emre evde değildi ama yine de benim için çok hüzünlüydü her şey. Hiçbir ilişkiye başlarken, 'bitsin' diye başlamıyorsun. Biz de öyle başlamadık. Aşk bitebiliyor ama aşkın bittiği yerde sevgi kalabiliyor. O yüzden ben Emre'nin kötülüğünü, başarısızlığını, mutsuzluğunu asla ve asla istemiyorum. Bugün onun başına Allah korusun bir şey gelsin, yanında ilk olacak insanlardan bir tanesi de benim. Onun mutluluğu ile mutlu olacağımdan o kadar eminim. Çünkü bizim ilişkimizde gerçekten kimse kimseyebir kötülük yapmadı. Birbirimize ihanet etmedik, saygısızlık yapmadık, aramızda güvensizlik asla olmadı. Çok şey paylaştık. Birlikte büyüdük. O yüzden hüzünlendim tabii. Sonuçta bir şey bitiyor. Bitişler her zaman hüzünlüdür... Bitmeler her zaman üzer insanları.

Biraz önce sıralamada bir hata yok dedin. Ancak Emre ile ayrıldıktan hemen sonra Fatih Aksoy ile aşk haberlerin gündeme geldi...
Evet sıralamada bir hata yok. 'Çat Kapı' dizisinin çalışmalarına başladım. O sırada Emre ile sorunlarımız vardı zaten. Birbirimizin gözlerine artık eskisi gibi bakmıyorduk. Sonra dizi çekimleri başladı. Sonra biz ayrılık kararı aldık. Sonra da Fatih Bey'le bir yakınlaşmamız oldu. Lütfen bu sıralamayı kimse karıştırmasın.

Kısacası bu sıralamada bir hata olmadı?
Hayır hiçbir hata olmadı... Ortada bir hata, yanlış yok. Sadece bu ilişkinin başlaması ani oldu. Ama bu bir sevgiye, aşka ihtiyaç hissettiğimden dolayı aniden olmadı. Bakın insanoğlu sadece duygularına hükmedemez. Ben de gerçekten duygularıma hükmedemedim. Bu konuda çok fazla konuşmak içimden gelmiyor. Ama bu ilişkinin ardından çok fazla bir şey aranmamalı. Dediğim gibi benim sıralamama bakılsın ve ne demek istediğim anlaşılır zaten.

Bu kadar kısa sürede yeni bir ilişki herkesi çok şaşırttı. Dolayısıyla Fatih Aksoy'la, Emre ile birlikteyken bir ilişkiye başladığın düşünülüyor...
Hayır, böyle bir şey yok. İkimiz de bekar insanız. Eğer öyle olsaydı bu iş saklanırdı herhalde. Ama biz hiçbir şeyi saklamadık. Fatih ile aramızda çok güzel bir başlangıç var. Ancak bunun adını henüz koymadık. Zaten hiçbir şeyi de inkar etmiyoruz. Her şey ortada görüldüğü gibidir. Saklımız, gizlimiz yok. Aramızda duygusal anlamda da çok güzel şeyler yaşanıyor. Bu yaşanan güzellikleri de hiçbir güç kötü yönde etkileyemez. Çünkü ikimiz de özgür bireyleriz. Zaten benim bir erkek arkadaşım onun da bir kız arkadaşı yok. Kendisinden de hoşlanıyorum. O yüzden de çok fazla anlatılacak ya da açıklama yapılacak bir durum yok. Her şey gayet güzel.

Bu kadar ani bir ilişki seni de şaşırttı o zaman...
Tabii ki... Ben de çok şaşırdım. Kendimi keşfediyorum işte...

Çok da mutlu görüyorum seni?
Evet çok mutluyum, Allah bozmasın.

Belki de özlediğin bir mutluluktu bu, o yüzden aniden oldu?

Belki eksikliği vardı hayatımda ama ben bu eksikliğin farkında değildim. Şu an için çok şükür herhangi bir problem yok. İnanın her şey çok güzel gidiyor.

MED Yapım çatısı altında oyunculuğa başlamak da büyük bir avantaj olsa gerek...

MED Yapım'da çalışmak evet, büyük bir avantaj... Çünkü bütün ekip çok profesyonel. Bu kadar profesyonel ekibin içinde başlamak tabii ki avantaj...
Röportaj: Sema DENKER / Hürriyet
Yayın tarihi: 27.04.2005
534
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.