Magazin

Dünyayı asi çocuklar yönetiyor

Dünyayı asi çocuklar yönetiyor

Otoriteye baş kaldırma eğilimli, duygusal ve metafizik konuları erken kavrama yetenekleriyle dikkat çeken çocukların, dünyanın geleceğinde önemli rol oynadıkları belirlendi.

"İndigo" sıfatıyla anılan bu çocukların, ağırlık olarak soyut içerikli olan siyaset ve sanat alanında başarılı oldukları bildiriliyor.

İndigo Çocuk Merkezi'nden Psikolog Davut İbrahimoğlu ANKA'ya yaptığı açıklamada, son yıllarda indigo çocuk sayısında hızlı bir artış olduğunu bildirdi. İbrahimoğlu, "farklı dünyanın çocukları" olarak nitelendirilen indigo çocukları, "Bir dizi yeni ve olağandışı psikolojik nitelik sergileyen ve genelde daha önce belgelenmemiş bir davranış biçimi gösteren çocuk" şeklinde tanımladı.

İndigo çocukların dünyaya bir asalet duygusuyla geldiğini ve çoğunlukla da öyle davrandıklarını dile getiren İbrahimoğlu, bu çocukların ortak özelliklerini şöyle anlattı:

"Kendi değerlerini iyi bilirler. Mutlak otorite karşısında zorluk yaşarlar. Ritüel-yönelimli ve yaratıcı düşünce gerektirmeyen sistemlerde düş kırıklığı yaşarlar. Çoğunlukla, evde ve okulda işleri yapmanın daha iyi yollarını görürler, bu da onların sistem yıkıcılar gibi görünmeerine neden olur. Genelde uyumlu değildirler. Açık bir ben duygusu vardır. Disiplin ve otoriteyle sorunları vardır. Emirleri dinlemeyi reddederler. Sırada beklemeyi eziyet olarak görürler, sabırsızdırlar. Yetenekli ve yüksek zekalıdırlar. Hayalci ve vizyoncudurlar."
(ANKA)
Yayın tarihi: 09.01.2003
433
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.