Magazin

Dünyanın en uzun adamı

Dünyanın en uzun adamı

Çinli dev adam Junçai 2 metre 38 santimetrelik boyuyla, "yaşayan en uzun adam" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmek için kuruldan onay bekliyor.

Guinness yetkilileriyle buluşan Çinli dev adam Zhan Junçai, halka açık yapılan boy ölçümünde cinli dev masal kahramanlarını andıran kostümü ve kendinden emin tavırlarıyla izleyenleri büyüledi. Dünyanın en uzun adamının kendisi olduğuna inanan Junçai ancak bunun "pek kullanışlı" olmadığını söylüyor.

Ailesindeki herkesin normal boylarda olduğunu söyleyen Çinli adam, NBA'de forma giyen 2 metre 29 santimetrelik vatandaşı Yao Ming ile ilgili sorulara da "Ben ondan daha uzunum" diye yanıtlıyor.

Sirklerde çalışıyor
Kısa boylarıyla tanınan 1.3 milyar nüfuslu ülkenin en renkli karakterlerinden biri olarak bilinen Junçai, hayatını reklam filmlerinden oynayarak ve sirklerde yaptığı gösterilerden kazanıyor. Guinness yetkilileri daha henüz bir sonuç açıklamadılar ancak bugüne kadar yaşamış en uzun boylu insan rekoru 1940 yılında ölen 2 metre 72 santimetrelik boyuyla ABD'li Robert Pershing'e ait.
Yayın tarihi: 29.01.2005
426
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.