Magazin

Dünyanın en lüks savaşçısı

Dünyanın en lüks savaşçısı

Karavanın yatak odası son derece lüks Avusturyalı Action Mobil, bir petrol şeyhinin isteği üzerine dünyanın en lüks karavanını üretti.

Fiyatı 1 milyon sterlin olan dünyanın en büyük lüks karavanı, adının açıklanmasını istemeyen bir petrol şeyhi için üretildi.

Avusturyalı şirket Action Mobil tarafından üretilen 13 metre uzunluğundaki karavan, 13 litre hacminde ve 600 HP gücündeki dizel motoruyla uzun çöl yolculukları için ideal bir görünüm sergiliyor.

İsmi 'Çöl Savaşçısı'
Son derece lüks döşenmiş bir yatak odasına ve kullanışlı bir mutfağa sahip olan 'Çöl Savaşçısı'nın geliştirme süreci 1.5 yıldan daha uzun bir süre almış. Action Mobil'den Stefan Wirth, "müşterimiz ailesi ve çocuklarıyla çıktığı uzun çöl yolcukluklarında dışarıdan hiçbir desteğe ihtiyaç duymaksızın birkaç hafta idare edebilir" diyor.

Tamamen el yapımı
Çöl Savaşçısı, 4 tona kadar su ve 2.5 tona kadar motorin depolayabiliyor. Mutfağında ise uzun ve zorlu yolculuklar için erzak depolamaya yetecek kadar yer bulunuyor. Tamamen el yapımı olan araçta, yatçılık ve hava sanayisinde kullanılan gelişmiş malzemeler kullanılmış. İki flat ekrana sahip olan araçta yapılacak yolculukları kaydetmek ve sonradan izlemek de mümkün.
Yayın tarihi: 20.09.2005
430
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.