Magazin

Dünyanın en değerli modelleri

Dünyanın en değerli modelleri

BBDO adlı reklam şirketinin, Alman Wirtschafts Woche ekonomi dergisi için yaptığı araştırmayla dünyanın en yüksek marka değerini taşıyan 10 topmodeli belirlendi.

En iyi topmodel sıralamasında birinci olan Karolina Kurkova'nın en güzel pozları sağ taraftaki Foto Galeri'de!

76 ülkede 328 ofisi ile dünyanın üçüncü büyük reklam ajansı olan BBDO'nun 70 uzmana yaptırdığı marka araştırmaları sonucunda birinci sıraya Prada ve Chanel modaevleri için podyuma çıkan 21 yaşındaki Çek model Karolina Kurkova yerleşti.

Naomi dokuzuncu sırada
Araştırmalar, modelin adının marka olarak değerini ve bu markayla ne kadar kazandırabileceğini ortaya koyuyor. 42,6 milyon Euro marka değeri taşıyan ve son olarak Vogue dergisine kapak olan Kurkova'yı, 36,5 milyon Euro ile Boss Modaevi'nin yeni yüzü olan Alman model Julia Stegner takip ediyor. Dünyaca ünlü topmodel Naomi Campell ise 14,3 milyon Euro marka değeri ile sıralamada ancak dozunucu oldu.

Hem güzel, hem de servet değerinde olan modeller podyumlarda boy gösterirken tekstil ve piyasalarına milyonlarca euro kazandırıyor.
Yayın tarihi: 23.07.2005
410
dahafazlası
YORUMLAR
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.